Sonraki Önceki
“SULTAN 2. ABDÜLHAMİD HAN VE DÖNEMİ” FOTOĞRAF SERGİSİ

Doğumunun 174’üncü yılında “Sultan 2. Abdülhamid Han ve Dönemi” fotoğraf sergisi coşkulu bir açılışla sakinlerimiz ve ziyaretçilerimiz ile buluştu.

Darülaceze Başkanımı Hamza Cebeci’nin ev sahipliğinde gerçekleşen açılışa Müzecilik ve Tanıtım Başkanı Fahrettin Gün, İdare Meclis Üyelerimiz Namık Ayhan, Tayyip Yaşar, kurum çalışanlarımız, sakinlerimiz ve ziyaretçilerimiz katıldı.

TBMM Milli Saraylar tarafından oluşturulan sergide, Osmanlı Devleti’nin 34. padişahı olan Sultan 2. Abdülhamid döneminin bilinen ve bilinmeyen yönleri, fotoğrafçıların objektifinden nesnel olarak yansıtılıyor.

Müzecilik ve Tanıtım Başkanı Fahrettin Gün’ün açılış konuşmasını ile başlayan törende İdare Meclis Üyemiz Namık Ayhan ve Başkanımız Hamza Cebeci, Sultan Abdülhamid döneminin önemine vurgu yaptı.

Darülaceze Başkanı Hamza Cebeci de açılan sergide emeği geçenlere teşekkür etti.

Başkanımız Cebeci, tarihten ders alınması gerektiğini vurgulayarak, “Abdülhamid Han dönemini bilmemiz lazım ki günümüze daha net bakabilelim.” dedi.

Doğumunun 174’üncü yılında “Sultan 2. Abdülhamid Han ve Dönemi” sergisinde yer alan Yıldız Sarayı, Sağlık ve Sosyal Hizmetler, Açılış Törenleri, Tarım Sanayi ve Ulaşım, Kültür ve Sanat, 2. Meşrutiyet de Sultan Abdülhamid ve Cuma Selamlığı, İstanbul ve Anadolu’nun Günlük Yaşantısı ve Şehir Görünümleri başlıkları altında kategorize edilen fotoğraflar sergilendi.

Açılışa Nişantaşı Üniversitesi Gastronomi bölümü hazırladıkları ikramlar ile destek verdi.

Sergi, 30 Mart’a kadar gezilebilecek.

Listeye Geri Dön

BİZE ULAŞIN

  • Adres: Darülaceze Cad. No:51 Okmeydanı - ŞİŞLİ / İSTANBUL

  • Telefon: (0212) 210 18 95 (Pbx)
    Faks: (0212) 210 18 96

  • E-posta: darulaceze@darulaceze.gov.tr

E-POSTA BÜLTEN

  • Yenilik ve haberlerimizi en kısa sürede almak için bültenimize kaydolun.