120 YILLIK DENEYİME AKADEMİK DESTEK

0
326 views

Darülaceze, Üsküdar Üniversitesi ile Topluma Hizmet Projesi ve staj kapsamında işbirliği yaptı.

Darülaceze ile Üsküdar Üniversitesi arasında yapılan protokol ile, Üniversite Sağlık Bilimleri Fakültesi bünyesinde Çocuk Gelişimi,Hemşirelik, Psikoloji, Sosyal Hizmet; Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu bünyesinde Çocuk Gelişimi, Engelli Bakımı ve Rehabilitasyon, Fizyoterapi, İlk ve Acil Yardım, Sosyal Hizmet, Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik, Tıbbi Görüntüleme Teknikleri, Tıbbi Laboratuar Teknikleri, Yaşlı Bakımı Hizmetleri bölümlerinde öğrenim gören öğrencilerin staj ve topluma hizmet çalışmalarının, belirlenecek program doğrultusunda Başkanlığa bağlı tesisler bünyesinde yürütülmesi sağlanacak.

Başkan Dr.Aylin Çiftçi “Darülaceze çok önemli bir okul, aynı zamanda bir eğitim tesisi. Burası hem insanlık, hem meslek branşları, hem de gönüllü çalışmalar alanında bir eğitim yeri. 40’a yakın staj alanımız var. Her bir staj alanının danışmanı mevcut. Staj çalışmalarını çok daha ciddiye alan bir alt yapı kurmaya çalışıyoruz. Çünkü biliyoruz ki Üniversitelerimizin uygulama sahaları ile ilgili ciddi sıkıntıları var. Bu yüzden staj ve gönüllülük esasına dayalı topluma hizmet proje çalışmalarının çok verimli olacağına inanıyorum.”dedi.

Üsküdar Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof.Dr. Sevil Atasoy , protokol öncesi Kurumu ziyaret ederken çok duygulandığını dile getirerek ” Bir İstanbullu olarak aslında hep önünden geçtiğimiz ve bir türlü kapısından içeri girmediğimiz ,bizim için bir meçhul, ancak medyadan başarılarını izlediğimiz çağları aşan Darülaceze’nin bir parçası olmaktan çok mutluyum. Beklemediğim kadar duygusal bir gün geçiriyorum. 120 yıllık bir bilgi birikimi ve deneyimi, dört yıllık genç bir akademik kuruluş olarak daha ötelere taşımak için elimizden geleni yapacağımızdan hiç kuşkunuz olmasın. Bizim sizden öğreneceğimiz çok şey var. Gücümüzün yettiği kadar, daha nice yüzyıllar kurumun ayakta kalabilmesi için çağdaş bilgi teknolojileri ile yanınızda olacağımızı bilmenizi istiyorum. Bu protokolün çok üzerinde mutlaka iş birliklerimiz ve ortak projelerimiz olacak ”dedi.

Protokol töreni sonrasında Dr.Aylin Çiftçi Darülaceze’nin tarihçesi ve kuruluş felsefesi hakkında bilgilendirme yaparak, Atasoy’a Darülaceze Kitabı ve Fotoğraf Albümü hediye etti.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz