BAKANIMIZ ZEHRA ZÜMRÜT SELÇUK: “BAKANLIĞIMIZIN KATKILARIYLA DARÜLACEZE’DEKİ KOŞULLARI DAHA DA İLERİ NOKTALARA TAŞIYACAĞIZ”DEDİ.

0
251 views

 

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanımız Zehra Zümrüt Selçuk kurumuzda gerçekleşen tanışma toplantısına katıldı.

Başkan Yardımcımız Ahmet Malatyalı’nın sunumlarıyla gerçekleşen tanışma programında İdare Meclisi Üyelerimiz;  Sn. Necmeddin Bilal Erdoğan, Sn. Hasan Şahin, Sn. Abdülhamid Kayıhan Osmanoğlu, Sn. Derya Yanık, Sn. Fuat Kulaçoğlu, Sn. Namık Ayhan ve Sn. Şerif Esendemir ile birlikte personellerimiz, sakinlerimiz, gönüllülerimiz katılım sağladı.

Evsahibi olarak söz alan Başkanımız Hamza Cebeci, Bakanımız Sn. Zehra Zümrüt Selçuk hanımın kurumumuza ziyaretinden duyduğu memnuniyeti ifade ederek, “Sayın Bakanımız Darülaceze ailesine hoşgeldiniz. Kurumumuz sizlerin de desteğiyle daha da ileri noktalara ulaşacaktır. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın sizlere tevdi ettiği görevinizin de hayırlı olmasını diliyorum.” dedi.

Programda sakinlerimizden Fusun Kaslak’da bir konuşma yaptı. Kaslak, “Sayın Bakanımız hoş geldiler, huzur getirdiler, mutluluk getirdiler. Başkanımız Hamza Cebeci güzelik demek mutluluk demek. Sizi çok seviyoruz sayın Başkanım. Siz bizim her şeyimizsiniz, siz yoksanız hiç birşey yok, siz varsanız her şey var. Başkanımız beraberindeki ekibiyle Darülaceze’yi şahane yaptılar. Kıymetli Başkanım, burayı cennet yaptınız cennet. Bir de Cumhurbaşkanımız da gelse bu güzelikleri görse.”dedi.

İdare Meclisimizin en genç üyesi olan Sn. Necmeddin Bilal Erdoğan da bir konuşma yaptı. Darülaceze’nin son yıllarda bir çok meselesini hallettiğine vurgu  yapan Sn. Erdoğan, “Başkanımz Hamza Cebeci döneminde bu alandaki bir çok çirkinlikler son buldu, yerini güzelliklere bıraktı.  Sakinlerin yaşam alanları çok daha temiz çok daha hijyenik, çok daha bakımlı hale geldi. Füsün hanımın dediklerine katılmamak mümkün değil. Emeği geçenlere çok teşekkür ediyorum. Cumhurbaşkanımız 1994 yılında İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanlığı döneminde buraya sakinleri ziyarete gelirdi. Ayşe hanımı o zamanda hatırlıyorum. Cumhurbaşkanımız Belediye Başkanlığı döneminde Kayışdağı’nda yeni bir tesis açarak bu hizmete destek olmaya çalıştı. Bir de son yıllarda Hamza bBey’in katıklarıyla çok güzel bir noktaya geldi.  Yeni projeler, yeni atılımlar var. Ecdadımız Abdülhamid Han’ın o günkü vizyonuna yakışır bir şekilde geleceğin adımlarını atmanın zamanıdır. Onun için bu yolda hizmet eden, destek olan herkese teşekkür ediyorum. İnşallah önümüzdeki dönemde kısa zaman içinde Darülaceze için güzel haberler alacağız. Sadece ülkemiz için değil dünya için de taşıdığı önemi başkalarına, başka ülkelere örnek göstereceğimiz işlerle yaşatacağız.”dedi.

Bakanımız Sn. Zehra Zümrüt Selçuk, Darülaceze’ye gelmekten, buradaki sakinler ve personeller ile tanışmaktan duyduğu memnuniyet iletti.

Yardıma muhtaç çocuklara yaşlı engelli kadın ve erkek insanlarımızın barınması için 126 yıl evvel Darülaceze kurumumuzun temellerini atan Sultan Abdülhamid Han’ı rahmet ve minnet ile ararak sözlerine başlayan Bakanımız Selçuk, Darülaceze din dil, mezhep ve cinsiyet ayrımı yapmadan, bahçesinde camisi, kilisesi ve havrasıyla bir minyatür halinde. Darülaceze’nin bu anlamda bize örnek teşkil etmekte olduğunu söyledi.

Bakanımız, birbirimize karşı daha tavizkar, daha iyi empati kurabilen daha iyi iletişim kurabilen böyle güzel birlikteliklerin farkına varmanın önemine dikkat çekti.

Başkanımız Selçuk konuşmasına şöyle devam etti. “Peygamberimiz (S.A.V)’in dediği gibi birbirimize bağlı taşlar gibiyiz. Darülaceze kurulduğu günden bu yana bu sağlam birlikteliğe dayanarak hizmetlerine devam etmektedir. Maddi mevevi olarak Darülaceze’ye katkıda bulunan tüm hayırseverlerimize huzurlarınızda selam ve sevgilerimi iletmek istiyorum. Bizler çocuklarımıza sevgiyi, yaşlılarımıza saygıyı benimseyen, bunu nesilden nesile taşıyan bir milletin çocuklarıyız. Bu yüzden biz varız, bu yüzden her daim sakinlerimizin yanında olacağız.  Biz burada bir kişinin bile gözünün yaşının kalmaması için çalışmaktayız. Çünkü sizler geleceği yapılandıran  temel taşlarsınız. Burada bu toplantıda bulunam benim için ayrı bir mutluluktur. Hamza Başkanımız, kurumu daha da ileri seviyeye taşıyacak. Biz de Bakanlığımızın katkılarıyla buradaki koşulları daha da ileri noktalara taşıyacağız. Çalışanlarımıza gayretleri ve özverileri için teşekkür ediyorum. Beraberce daha iyi noktalara geleceğiz. İyiki varsınız, sağolun.”

Bakanımız Sn. Zehra Zümrüt Selçuk program sonrası kurumumuzda incelemede bulundu ve İdare Meclisimize başkanlık yaptı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz