“Bayram, barış ve kardeşliğin gönüllerde yaşadığı bir dönemdir”

0
227 views

Darülaceze’nin sakinleri, Kurban Bayramı coşkusunu, bayramlarını kutlamaya gelen ziyaretçileriyle yaşadı.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Darülaceze Başkanlığı’ndaki bayramlaşmaya Darülaceze Başkanı Nevzat Bayhan ve Kâğıthane Kaymakamı Ahmed Akın Varıcıer katıldı.

Sakinlerle bayram namazından sonra birlikte yapılan kahvaltıdan sonra Darülaceze sakinleri ile tek tek bayramlaşan ve Kâğıthane Kaymakamı Ahmet Akın Varıcıer’le birlikte sakinlerin hediyelerini de dağıtan Darülaceze Başkanı Nevzat Bayhan, çok anlamlı bir zaman süreci olan bayramların, barış ve kardeşliğin gönüllerde yaşadığı bir dönem olduğunu anlattı.

Bayhan, “Özellikle yaşlılarımızın ve yardıma muhtaç insanların hatırlanılması, koruyup kollanması, ziyaret edilmesi bayramların tatilleştiği bir dönemde çok önemli diye düşünüyorum. Anne ve babamız, yakın akrabamız var ise onların elini öpüp halini hatırını sormak, ondan sonra da Darülaceze benzeri kurumlarımızdaki gözleri yolda olan insanlarımızın ziyaretine gelerek şefkat göstermek bayramın bayramca olması adına önemlidir” diye konuştu.

Bayramın Darülaceze’de buruk yaşandığı iddia edilmekte ancak ziyaretçi çokluğuyla buruklukların giderildiğini dile getiren Bayhan, “Bayramı güzel bir yerde geçirmekten çok, buradaki insanlarımızın gönüllerini, hayır dualarını almak da önemlidir” ifadelerini kullandı.

Kâğıthane Kaymakamı Ahmed Akın Varıcıer ise Darülaceze’de bulunmak ve buradaki insanlarla birlikte olmaktan oldukça mutlu olduğunu ve burada paylaşılan sevginin insanın iç huzurunu derinleştirdiğini söyledi. Kaymakam Varıcıer, “Bütün İstanbulluları bu manevî havayı solumaları için tarihi Darülaceze’yi ziyaret etmeliler.”dedi.

Daha sonra Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül’de bayramlaşmaya katıldı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz