BİZİM SEVGİLİMİZ SİZ BÜYÜKLERİMİZSİNİZ

0
301 views

 

Eyüp Belediyesi 14 Şubat Sevgililer Günü dolayısıyla Darülaceze sakinlerini ağırladı.

Eyüp Sultan Camii’nde sabah namazı kılıp duaya katılan sakinler, günü Pierre Loti tepesindeki kahvaltıda Müzeyyen Senar şarkıları dinleyerek geçirdi. ”Bizim sevgilimiz siz büyüklerimizsiniz” sloganı ile düzenlenen programda, Darülaceze’den alınan sakinler önce Eyüp Sultan Camii’nde sabah namazı kılıp dualar etti. Eyüp Sultan Camii çıkışında ikram edilen çorba,simit ve çay ikramının ardından teleferik ile Pierre Loti tepesine çıkan sakinler burada da sürpriz bekliyordu.

Muhteşem Haliç manzarasına karşı kahvaltı ederken, fasıl heyetinin seslendirdiği Müzeyyen Senar şarkıları sakinleri coşturdu. Ev sahipliğini Eyüp Belediye Başkanı remzi aydın’ın eşi Tülay Aydın ve Başkan Yardımcıları ve eşlerinin yaptığı organizasyonda gönüllerince eğlenen sakinler , bu anlamlı günde kendilerini ağırlayan Eyüp Belediye’sine teşekkür etti. Sakinlerin büyük çoğunluğu, hayatlarında ilk kez teleferiğe bindiklerini söylerken heyecanlı dakikalar yaşandı.

Programa katılan Darülaceze Başkanı Dr.Aylin Çiftçi Darülaceze’nin 120. kuruluş yılını kutladığını belirterek ”Eyüp Belediyemiz bizi yalnız bırakmıyor. Her zaman desteklerini görüyoruz. Bizi böyle güzel bir günde konuk ettikleri için teşekkür ederiz. Bugün sevgililer günü, biz de sevgimizi alıp geldik. Eyüp Sultan Camii’nde çok namaz kıldım fakat Darülaceze sakinlerimizle birlikte, ilk kez namaz kılıp, dua etmek nasip oldu dedi”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz