Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN, Yurt ve Kültürel Tesis Açılışımıza Katıldı

0
366 views

Darülaceze Yurt Ve Kültürel Tesis Açılışı ile Büyük Darülaceze Sosyal Hizmet Şehri Tanıtım Töreni, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımı ile Darülaceze Başkanlığı yerleşkesinde düzenlenen törenle gerçekleşti.

Hafız Ramazan Demirkan’ın okuduğu Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan törende tanıtım filmlerinin gösteriminin ardından Darülaceze Başkanımız Hamza Cebeci ve Aile Ve Sosyal Hizmetler Bakanımız Derya Yanık konuşmalarını gerçekleştirdi.

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan kürsüyü teşriflerinin ardından yaptığı konuşmada: “Bugün açılışını yapmak üzere bir araya geldiğimiz Yurt Ve Kültürel Tesis binamız 901 öğrenci kapasitesiyle eğitim-öğretim hayatının önemli ihtiyaçlarından olan barınma sorununun çözümüne katkı sağlayacaktır.

İstanbul’daki 56 üniversitemizin tamamının öğrencilerine hitap eden yurt binasının altındaki ticari alan, hem bölgenin ihtiyacını karşılayacak hem de Darülaceze’ye gelir temin edecektir.”

Tanıtım törenini gerçekleştirdiğimiz Darülaceze Sosyal Hizmet Şehri ise gerçekten iftihar verici bir projedir. Arnavutköy’de 150 bin metrekarelik bir alanda inşa edilecek olan proje, mimarisinden içindeki birimlerine kadar tüm unsurlarıyla medeniyetimizin izlerini taşıyacaktır. Bu tesis bağışçılara, sağlıklı ve yatağa bağlı bireylere, koruma altındaki çocuklara hizmet verecek 1068 yatak kapasitesi, poliklinikleri, rehabilitasyon merkezi, atölyeleri, konferans salonu ve ibadethaneleriyle misyonuna uygun bir yer olacaktır. Yatay, yavaş ve yaşanılabilir şehir anlayışıyla tasarlanan Darülaceze Sosyal Hizmet Şehri’nin inşasına katkı sağlayacak herkese şimdiden şükranlarımı sunuyorum.” ifadelerini kullandı.

Darülaceze sakinleri Ali Karcı ve Pervin Ersöz tarafından Cumhurbaşkanımıza günün anısına hediye takdim edildi.

Yapımı tamamlanan tesisimizin açılışı dolayısıyla Cumhurbaşkanımızı Recep Tayyip ERDOĞAN, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya YANIK, Darülaceze Başkanı Hamza CEBECİ, Darülaceze Başkanlığı İdare Meclis Üyeleri, ve katılımcılar dualar eşliğinde açılış kurdelesini kestiler.

Tören sonrasında Cumhurbaşkanımız açılışı yapılan Darülaceze Yurt Ve Kültürel Tesisi gezerek incelemelerde bulundu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz