DARÜLACEZE BAŞKANLIĞI 15 TEMMUZ ŞEHİTLERİNİ ANDI

0
133 views

 

Darülaceze Başkanlığı, Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimi sırasında şehit olanlar için Okmeydanı’ndaki tarihi Darülaceze bahçesinde anma programı düzenledi.

Başkan Yardımcımız Ahmet Malatyalı’nın takdimleri ile gerçekleşen Programa Darülaceze sakinleri ile çok sayıda hayırsever, iş adamı ve sanatçı katıldı. Şehitler için Fatih Çağlar’ın okuduğu Kuran-ı Kerim tilaveti sonrası İBB Mehteran Takımı eşliğinde İstiklal Marşı okundu.

Açılış konuşmasını yapan Başkanımız Hamza Cebeci, “Bu millet tarihinde kendi ana unsurları ile kendi öz vatan evlatları ile hiçbir zaman cephede yenilmedi.” dedi.

“Biz yeri geldiği zaman şehadeti yaşamaya tercih ederiz” diyen Başkanımız Cebeci, şöyle konuştu:

“Hocamızın okuduğu surede ‘Allah yolunda öldürülenlere ölüler demeyiniz, onlar Allah katında rızıklandırılıyorlar, siz farkında değilsiniz’ diyor. Şehit kanları ile sulanmış bu topraklar. Yerin altındaki şehitlerin ruhaniyeti bu millete sirayet ediyor. Bu millet yenilmez, bunlar onun farkında değiller. Akif ne diyor; ‘Şüheda fışkıracak sıksan toprağı şüheda’. Şehit kanları ile yoğrulmuş bu toprak, sıktığın zaman şehitler fışkıracak. Bu millet Allah’ın izniyle yine galip gelecek. Geldi de. Bunlar bugüne kadar üzerimize, içimizden seçtikleri ajanlar, satılmışlarla geldiler. Yüz yıldır kendi üniformalarını giyerek bu topraklara gelemiyorlar. Irak’a gittiler, İran’a gittiler, Suriye’ye gittiler ama buraya gelemiyorlar. Mertçe gelemiyorlar. Kahpece, alçakça, sinsice geliyorlar.”

Milleti, kimsenin esareti altına alamayacağını belirten Cebeci, şunları söyledi:

“Allah’ın izniyle hangi şekliyle gelirse gelsinler biz yedi düvele karşı zafer kazanmışız, yetmişi de gelsin bu millet yine mağlup olmayacak. Zannediyorduk ki bu gençlik Facebook, Twitter gençliği, bilmem ne, bunlar sıkıntı görmedi, harp görmedi, efendim darbe görmedi. Bunlar rahat ve rehavet içinde yetiştiler. Acaba bunların mücadele azmi gücü var mı? Elhamdülillah, bizden cesur çıktılar. Tankların önüne yattılar. Namlulara göğüs gerdiler. Mermilerin üzerine yürüdüler.”

Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın meydanlardan sık sık dile getirdiği Arif Nihat Asya’nın ‘Dua’ şiiri, Cumhurbaşkanlığı Danışmanı Mustafa Kamacı’nın seslendirmesiyle marş olarak düzenlemişti. Kamacı, programda bu marşı seslendirdi.

Darülaceze İdare Meclisi adına İdare Meclisi Üyemiz Namık Ayhan, Darülaceze Gönüllüsü Habibe Macit, birçok Sivil Toplum Kuruluşundan görev alan Asuman Karaşabanoğlu  ile Sanatçılarımız Züleyha, Bekir Köse de 15 Temmuz gecesine dair birer konuşma yaptı. Köse, konuşmasından sonra ’15 Temmuz Şehitlik Marşı’ adlı ezgiyi okudu.

Programın sonunda Darülaceze sakinleri ile yönetici ve davetliler birlikte fotoğraf çektirdi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz