DARÜLACEZE BULUŞMALARI’NDA BU AY

0
207 views

 

Darülaceze Buluşmaları’nda bu ay, “THY NASIL DÜNYA MARKASI OLDU?” konusu ile THY Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet İlker Aycı’yı konuk ettik. Kültür Merkezimizdeki program Gimaş A.Ş.’nin sponsor olduğu sabah kahvaltısı ile başladı. Kahvaltının ardından Darülaceze’yi ve projeleri anlatan sine-vizyon gösterimini takiben Darülaceze gönüllümüz Asuman Karaşabanoğlu ve Darülaceze sakinimiz Füsun Kaslak haziruna hitap etti.
Başkanımız Hamza Cebeci de misafirlerimize hitaben yaptığı konuşmada özetle şunları söyledi:
“Dünya özellikle son dönemde çok hızlı gelişiyor. Bilgiye ulaşmak son derece kolaylaştı. Teknolojik anlamda kazanımlar en yüksek seviyeye ulaştı ancak buna rağmen mutluluk ve huzura ulaşamıyoruz. Çağın getirdiği kazanımlar öz değerlerimizden uzaklaşmamıza neden oluyorsa huzur ve mutluluk da o kadar uzaklaşıyor. Bu yüzden özümüze dönmeli değerlerimize sahip çıkmalıyız.”
Son olarak günün konuşmacısı THY Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet İlker Aycı kürsüdeki yerini aldı ve özetle şunları söyledi:
“THY’nda Başkan olarak 4. yılımı, Yönetim Kurulu Üyesi olarak 5. yılımı tamamladım. Bitirdiğim okullara rağmen asıl tahsilimi, asıl çıraklığımı Sayın Cumhurbaşkanımızın Belediye Başkanlığı ile başlayan birlikteliğimizde onun tedrisatından geçerek yaptım. Hamdolsun onun tedrisatında geçirdiğim 25 yılın neticesinde bugün ülkenin dünya markasını onun çırağı olarak arkadaşlarım ve ekibimle birlikte yönetiyor ve hizmet ediyoruz. Ülkemizin bayrağını, medeniyet birikimini, medeniyet iddiasını ve kültürel tahayyülünü dünyaya taşıyoruz. Bu sorumluluğun idrakinde olarak kıvançla ve heyecanla gelecek için yeni projeler üretiyoruz.”
Sayın Aycı’nın konuşmasının ardından çekilen aile fotoğrafının ardından programımız Başkanımızın misafirlerine Başkanlık Makamındaki kahve ikramıyla sona erdi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz