DARÜLACEZE BULUŞMALARINI’NA ŞEVKİ YILMAZ KONUK OLDU

0
200 views

 

Başkanımız Hamza Cebeci Şevki Yılmaz’ı makamında ağırladı. Cuma namazının ardından Şevki Yılmaz sakin ve personellerimizle bir araya geldi.

Yapılan sohbet programına Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Müsteşarımız Sayın Ebubekir Şahin ve Aile Ve Sosyal Politikalar İstanbul İl Müdürümüz Selim Çelenk de katıldı.

Başkanımız Hamza Cebeci ‘’Aramızda çok önemli bir isim var. Hoş sohbeti ile bizimle birlikte olan Sayın Yılmaz hoş geldiniz’’dedi.

Müsteşarımız Şahin “Sayın Hocam’ı Rize belediye başkanlığı döneminden tanıyorum. Çok hizmetlerine şahit oldum. Darülaceze’de ağırlamaktan da büyük mutluluk duyuyoruz.’’ dedi.

İl Müdürümüz Selim Çelenk de; ‘’Bu tür Kurumlarda çalışanlara bu çalışma Allah’ın bir lütfüdür. Hepinize kolaylıklar diliyorum.’’ dedi.

Şevki Yılmaz da öncelikle bu tür kurumların rahmet ve lütfüne değinerek sözlerine başladı. ‘’Abdülhamid Han’ın yaptığı yere gelmek bugün kadim dostum Hamza Bey sayesinde nasip oldu bu yüzden çok mutluyum. Bu tür yerlerde hizmet etmek de sizlere nasip olmuş. Sizlerin burada ihtiyacı olan insanlara koşmanızı sağlayan Allah’a olan sevginizdir. Allah hepinize kolaylıklar versin. Bu kıymetli yerde hizmet ederken, anne babalarınızı akrabalarınızı da unutmayın. Anne babanızın elini öpmek Kabe’yi bin defa öpmekten daha sevaptır. Her ibadetin sevabı başkadır ama akrabalarınızı ziyaret etmek de hacca gitmek kadar sevaptır.’’diyerek büyüklerimize değer vermemiz gerektiğine vurgu yaptı.

İslamiyet’in güzelliklerine ve anlamına değinen Yımaz; ’’İnsanoğlu 5 şey için yaşar. Aklı, canı, malı, namusu ve düşüncesi. İslamiyet de bunları korumak için vardır. Peygamberler ve İslamiyet sevgi ayarı bozuk toplumlara ayar vermek için gönderilmiştir. Allah’tan başka kulun yapısını hiç kimse bilemez. Ruhun da tek bir gıdası vardır o da Rabbine olan sevgisi. Madde sevginin önüne geçti mi orada sevgi ve huzur olmaz.’’ dedi.

Sözlerini ‘’ Bu vatana sahip çıkmak ortak bir görevimizdir. Türkiye’ye bütün dünyanın ihtiyacı vardır. Türkiye kaptanını bulmuştur. ‘’ diyerek son verdi.

Sohbet sonunda hatıra fotoğrafı çekildi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz