Darülaceze cennet gibi bir yaşam alanı

0
199 views

 

Koreli sanatçılar Lee Young Joo ile Choi Si Woo tarihî Darülaceze’yi ziyaret etti.

İstanbul Lale Festivali kapsamında ülkemizde bulunan konuk sanatçılar tarihî Darülaceze’de sakinlerle bir araya geldiler ve onlarla sohbet etme imkânı buldular.

Darülaceze Başkanı Nevzat Bayhan konukları makamında kabul ederek kurum hakkında açıklayıcı bilgiler sundu.

Başkan Bayhan, konuk sanatçıların Darülaceze gibi dünyada benzeri bulunmayan bir kuruma gelmelerinden dolayı kendilerini şanslı görmeleri gerektiğini söyledi. Burada din, dil, ırk farkı gözetilmediğini, bütün mazlumların bir anne kucağı huzurunu buldukları bir mekân olduğunu, Sayın Başbakanımız ve Sayın Bakanımızın şefkatli himayelerinde çağın en iyi hizmetini sunduklarını sözlerine ekledi. Bayhan, ünlü Kore sanatçılarını Tarihî Darülaceze’de görmekten mutlu olduğunu ifade ederek, geldikleri için ise çok teşekkür etti.

Konuk sanatçılarda Darülaceze’nin yaşamak için cennet gibi bir yer olduğunu söylediler. Darülaceze’nin kimsesizlerin kimsesi olması, mükemmel bir amaçla yapılmış olması Sultanın çok ince ruhunu yansıttığını söylediler.

Başkan Bayhan konuklara 119 yıl önce kurumun açılışı sırasında Sultan Abdülhamid Han’a sunulan albümlerin tıpkı basımını hediye etti.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz