DARÜLACEZE GÖNÜL ELÇİLERİNİ ARIYOR PROJESİNİ BASINA TANITTI

0
1.828 views

 

Aile ve Sosyal Politikalar Müsteşarı Sn. Nesrin Çelik’in katılımıyla düzenlenen Basın Toplantısında, Darülaceze Gönül Elçileri Ressam İsmail Acar, Program Yapımcısı,sunucu İnci Ertuğrul ve Moda Tasarımcısı Simay Bülbül de yer aldı.

Darülaceze Başkanlığı’nda ilk defa geniş kapsamlı gönüllü çalışmanın yer alacağı proje tanıtımı, Darülaceze Başkanı Dr. Aylin Çiftçi’nin ev sahipliğinde gerçekleşti. Gönüllülerin ve basının davet edildiği toplantı kahvaltı ile başladı. Proje tanıtım sunumunu gerçekleştiren Darülaceze Başkanı Dr. Aylin Çiftçi Kurumun 8 ana başlık altında 48 alanda çalışacak gönüllülere ihtiyacı olduğunu belirterek,” Hemen her alanda gönüllülere ihtiyacımız var. Kurum sakinlerine yemek yapmaktan, banyoda yardımcı olmaya, hastanede refakat etmekten, bahçede gezdirmeye kadar pek çok alanda gönül elçisi olunabilecek. Sağlık, bakım, rehabilitasyon, psikososyal, basın yayın halkla ilişkiler, teknik işler, eğitim – öğretim, mutfak ve ibadethane hizmetlerinde yeni gönüllüler arıyoruz. Bu alanda hizmet vermek isteyenler web sitemiz üzerinden başvuru yapabilir ve rehbere ulaşabilir. Başvuru koşullarını sağladığınızı düşündüğünüz bölümü seçmekte serbestsiniz. Seçtiğiniz bölümlerde çalışmanız için gayret edeceğiz” dedi ve ne kadar sürede “Gönül Elçiliği” statüsüne ulaşabilecekleri konusunda detaylı bilgi verdi.

Çiftçi, Darülaceze Gönül Elçisi olarak toplantıda yer alan Ressam İsmail Acar, Moda Tasarımcısı Simay Bülbül, Program Yapımcısı,Sunucu İnci Ertuğrul ve uzun yıllardır Darülaceze’ye hizmet etmiş gönüllülere Gönül Elçiliği kartlarını takdim etti.

Tüm gönüllüleri kutlayan Müsteşar Nesrin Çelik “Biz de bakanlık olarak tüm gücümüzle projeyi destekliyoruz. Toplumumuzun katılımlarını ve katkılarını bütün kalbimizle temenni ediyoruz” dedi.

Gönüllü olmak isteyenlerin de katıldığı toplantıda Başkan Çiftçi, her yıl projenin başlatıldığı 14 Ekim’de Gönül Elçileri Buluşma günü düzenleyeceklerini, Gönül Elçilerine bu buluşmalarda Onur Belgelerinin de takdim edileceğini açıkladı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz