Darülaceze İyilik Müzayedesi yapıldı

0
1.011 views

İyilik Müzayedesi Darülaceze Başkanlığı Darülirfan Kültür Merkezinde gerçekleştirildi.

Darülaceze Başkanlığının Arnavutköy Yassıören’de inşasına başlanacak olan Sosyal Hizmet Şehri projesine katkı sağlamak amacıyla düzenlenen İyilik Müzayedesine Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt SELÇUK, Darülaceze Başkanı Hamza CEBECİ, İdare Meclisi Üyemiz Necmeddin Bilal ERDOĞAN ile iş, akademi ve sanat camiasından önemli misafirler katıldı.

Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürümüz Selda TAŞ’ın sunumuyla başlayan programda kurumumuzu tanıtan sinevizyon gösteriminin ardından Başkanımız Hamza CEBECİ, İdare Meclisi Üyemiz Necmeddin Bilal ERDOĞAN ve Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanımız Zehra Zümrüt SELÇUK birer konuşma yaptı.

Bundan 131 yıl önce Darülaceze’nin kuruluşuna katkı sağlamak amacıyla düzenlenen müzayedeye Sultan Abdülhamid Han kendi şahsi servetinden bağışladığı özel eşyalarıyla öncülük etmiş, bu büyük hayır hareketine binlerce hayırseverin katılmasını sağlamıştı.

Darülaceze o günden beri tüm hizmetlerini hayırseverlerin ve gönüllülerin bağışlarıyla yürütmektedir.

Bugün de daha çok ihtiyaç sahibine ulaşmak, gerçekleştirecek olduğumuz Sosyal Hizmet Şehri için gerekli olan maliyeti karşılamak adına Sultan Abdülhamid Han’ın usulüne uyarak yola çıktık.

Kurumumuza Yusuf İYİLİK tarafından bağışlanmış olan sanat eserleri düzenlediğimiz müzayede ile sahiplerini buldu.

Etkinliğimizin organizasyonunda önemli rolü olan Kalyon Ajans’a, müzayedenin sunuculuğunu yapan Ömür AKKOR’a ve İyilik Müzayedesine katılarak Sosyal Hizmet Şehri projemize destek veren tüm hayırseverlere ve Darülaceze Gönüllülerine sonsuz şükranlarımız sunuyoruz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz