Darülaceze İyilik Müzayedesi yapıldı

İyilik Müzayedesi Darülaceze Başkanlığı Darülirfan Kültür Merkezinde gerçekleştirildi.

Darülaceze Başkanlığının Arnavutköy Yassıören’de inşasına başlanacak olan Sosyal Hizmet Şehri projesine katkı sağlamak amacıyla düzenlenen İyilik Müzayedesine Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt SELÇUK, Darülaceze Başkanı Hamza CEBECİ, İdare Meclisi Üyemiz Necmeddin Bilal ERDOĞAN ile iş, akademi ve sanat camiasından önemli misafirler katıldı.

Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürümüz Selda TAŞ’ın sunumuyla başlayan programda kurumumuzu tanıtan sinevizyon gösteriminin ardından Başkanımız Hamza CEBECİ, İdare Meclisi Üyemiz Necmeddin Bilal ERDOĞAN ve Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanımız Zehra Zümrüt SELÇUK birer konuşma yaptı.

Bundan 131 yıl önce Darülaceze’nin kuruluşuna katkı sağlamak amacıyla düzenlenen müzayedeye Sultan Abdülhamid Han kendi şahsi servetinden bağışladığı özel eşyalarıyla öncülük etmiş, bu büyük hayır hareketine binlerce hayırseverin katılmasını sağlamıştı.

Darülaceze o günden beri tüm hizmetlerini hayırseverlerin ve gönüllülerin bağışlarıyla yürütmektedir.

Bugün de daha çok ihtiyaç sahibine ulaşmak, gerçekleştirecek olduğumuz Sosyal Hizmet Şehri için gerekli olan maliyeti karşılamak adına Sultan Abdülhamid Han’ın usulüne uyarak yola çıktık.

Kurumumuza Yusuf İYİLİK tarafından bağışlanmış olan sanat eserleri düzenlediğimiz müzayede ile sahiplerini buldu.

Etkinliğimizin organizasyonunda önemli rolü olan Kalyon Ajans’a, müzayedenin sunuculuğunu yapan Ömür AKKOR’a ve İyilik Müzayedesine katılarak Sosyal Hizmet Şehri projemize destek veren tüm hayırseverlere ve Darülaceze Gönüllülerine sonsuz şükranlarımız sunuyoruz.

Devamı

Benzer Haberler

İstanbul Valisi Ali YERLİKAYA’dan Darülaceze’ye Ziyaret

Başkanımız Hamza CEBECİ, İstanbul Valisi Ali YERLİKAYA’ya yakında açılışı yapılacak olan Darülaceze Sosyal ve Kültürel Tesis projesi hakkında bilgi verdi.  

İdare Meclisi Eylül 2021 Toplantısı Gerçekleşti

Darülaceze Başkanlığı Eylül ayı İdare Meclisi Toplantısı kurumumuzda gerçekleşti. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanımız Derya Yanık Hanımefendinin başkanlığındaki toplantıya Başkanımız Hamza Cebeci ve İdare Meclisi...

‘Desteğim Seninle Her Yerde Darülaceze Gönüllüler Projesi’

Gençlik projeleri destek programı (2020-1) kapsamında Gençlik Ve Spor Bakanlığı tarafından desteklenen 'Desteğim Seninle Her Yerde Darülaceze Gönüllüler Projesi' kapanış programı geniş bir katılımla...

Bakanımız Sn. Derya Yanık Hanımefendi Kurban Bayramında Kurumumuzu Ziyaret Etti

Aile Ve Sosyal Hizmetler Bakanımız Sn. Derya Yanık Hanımefendi Kurban Bayramı vesilesiyle kurumumuzu ziyaret etti. Başkanımız Hamza Cebeci Bakanımızı makamında ağırladı. Daha sonra kurum bahçesinde bayramlaşma...