Darülaceze Jandarmayı ağırladı

0
594 views

 

İstanbul İl Jandarma Komutan Yardımcısı Albay Mesut Cihaner, Yaşlılar Haftası dolayısıyla Tarihî Darülaceze’yi ziyaret etti.

Albay Cihaner ile beraberindeki asker ve eşlerinden oluşan heyet, 18-24 Mart Yaşlılar Haftası etkinlikleri kapsamında Darülaceze’yi ziyaret ederek, burada kalan sakinlerle bir araya geldi.

Darülaceze Başkanı Nevzat Bayhan ile birlikte, sakinlerin kaldığı odaları ziyaret eden Cihaner, çiçek hediye ettiği yaşlıların elini öptü, hatıra fotoğrafı çektirdi.

Yakından ilgilendiği yaşlılarla bir süre sohbet eden Cihaner, Jandarma’nın 175. kuruluş yıl dönümü etkinlikleri kapsamında ve Yaşılar Haftası dolayısıyla buradaki büyükleri ziyarete geldiklerini söyledi ve “Türk kültürünün tezahürü olan bu güzel, güzide Kurum’umuzda yaşlılarımızı, büyüklerimizi ziyaret ettik, ellerini öptük.” dedi.

Darülaceze sakinleri de ziyaretten duydukları memnuniyeti dile getirerek, hatırlanmanın kendileri için büyük anlam ifade ettiğini belirttiler.

İstanbul İl Jandarma Komutan Yardımcısı Albay Mesut Cihaner ve beraberindeki heyeti Başkalık Makamı’nda ağırlayan Darülaceze Başkanı Nevzat Bayhan konuklara Darülaceze ile ilgili ayrıntılı bilgi paylaşımında bulundu.

Darülaceze’nin aslında bir vefa ve şefkat simgesi olduğunu, birlikte yaşama sanatının icra edildiği muhteşem bir kurum olduğunu söyleyen Bayhan, buradaki sakinlerin her birinin birer bilge insanlar ve bu bilgelerin; binlerce kutu ilacın sağlayamayacağı şifayı, kendilerini ziyaret edenlerden, yüreklerini açan insanlardan aldıklarını, bu tür ziyaretlerden de çok mutlu olduklarını söyledi.

Başkan Bayhan; Osmanlı’nın zor döneminde tahtta çıkan Sultan Abdülhamid Han’ın bütün zorluklara rahmen bu güzide şefkat kurumunu hizmete açtığını, açıldığı günden bugüne 119 senedir kesintisiz hizmetine devam ettiğini, Başbakanımız ve Bakanımızın şefkatli himayelerinde, meclis üyelerimizin ve çalışanlarımızın gayretli çalışmalarıyla toplumumuzun hiçbir bireyine ayırım yapmaksızın hizmetine devam ettiğini söyledi.

Günün anısına Albay Cihaner’e Darülaceze Fotoğraf Albümü’nü takdim eden Bayhan, ziyaretlerle Darülaceze sakinlerinin hayata çok daha iyi tutunduklarını belirterek, bu anlamlı ve ince düşüncelerinden dolayı heyete teşekkür etti.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz