Darülaceze Personeline AB Proje Eğitimi

0
235 views

 

Darülaceze Başkanlığında, Avrupa Birliği fonlarından yararlanmak için proje eğitimi verildi.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından görevli Eğitmen Jale Velibeyoğlu tarafından verilen Avrupa Birliği mali yardımları ve hibelerden faydalanmak için proje döngüsü yönetimi (PCM) eğitimi kurum personeli tarafından büyük ilgi gördü.

Darülaceze Başkanı Aylin Çiftçi, bu eğitim sonucunda personelin Avrupa Birliği hibeleri ve mali yardımlarından faydalanmak için proje hazırlama hususunda gerekli teknik bilgilere sahip olduklarını ve sakinlerimize daha iyi hizmet sağlanması konusunda, özgün düşüncelerin hayata geçirilmesi için fırsatların oluşturulduğunu söyledi.

Çiftçi, bu eğitim kapsamında; Ulusal ve de Uluslararası Kurum/Kuruluşlar (Kalkınma Ajansları, vb.) tarafından finanse edilen proje ve programlar, AB tarafından finanse edilen proje ve programlar kapsamındaki hibe imkânları, proje çevrimi yönetimi, mantıksal çerçeve matrisinin hazırlanması, paydaş analizi, sorun analizi, hedef analizi, strateji analizi, hibe programları başvuru formları ve eklerinin hazırlanması, iyi proje örnekleri, hibe programları kapsamında finanse edilecek projelerin tespitinde kullanılan değerlendirme kriterleri, proje bütçesi hazırlama konularında bilgi verildiğini ve örnek uygulama yapıldığını söyledi.

Darülaceze’nin dezavantajlı gruplardan oluştuğuna dikkat çeken Çiftçi, “Ulusal ya da Uluslararası hibe veren kuruluşlar, en fazla dezavantajlı gruplara pay ayırmaktadır. Başkanlığımız sakinlerinin bu gruptan olması bu paydan yararlanabilmek için daha öncelikli olduğu görülmektedir. Bu kapsamda personel eğitimi devam edecek.”dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz