Darülaceze Piknikteydi

0
228 views

 

“Darülaceze Ailesi” piknikte bir araya geldi.

Her ay değişik etkinliklerle sakinlerini kurum dışında biraya getiren Darülaceze bu sefer de her sene olduğu gibi yine asude bir ortamda sakinleriyle piknik yaptı. Beşyüze yakın katılımın olduğu piknikte sakinler unutulmaz anlar yaşadı.

Organizasyonun gerçekleşmesinde katkılarından dolayı DSİ’ne, İETT’ye teşekkür eden Darülaceze Başkanı Nevzat  Bayhan; Sakinleri, bağışçıları, çalışanları, gönüllüleriyle Darülaceze’nin büyük bir aile olduğunu söyledi.

Şehrin merkezinde olmasına rağmen Darülaceze’nin bahçesinin de en az bu piknik alanı kadar güzel ve nezih olduğunu söyleyen Bayhan,  sürekli aynı mekânda olmalarından dolayı mekân değişikliğinin sakinlerin ruhsal rahatlama ve yenilenmelerini sağladığını, DSİ’nin de her sene kapılarını açarak örnek bir sorumluluk sergilediğini belirtti.

Bayhan: “Bu tür organizasyonlar toplumsal dayanışmayı, birlik ve kaynaşmayı sürekli canlı tutmaktadır. İnsanların gönlüne ekilen sevgi tohumları en değerli ve verimli meyvelerini hem ekene vermekte hem de topluma sunmaktadır.  Bir şefkat kurumu olan  Darülaceze merhamet ve sevgiden örülmüş bir gönül sarayıdır. Bu sarayın muhteşem sakinlerinin zaman zaman dış ortamlarda bir araya gelmesi ruhsal bir tazelenme ve yenilenmenin de kapısını aralamaktadır. Dedi.

Bayhan, “Sakinlerimiz geçen Cumartesi Edirne’yi ziyaret ettiler, bu önümüzdeki hafta ise Bursa’ya gidecekler. Çarşamba günü meşhur sanatçımız Erol Büyükburç kurumda bir konser verecek, Kültür etkinliklerimiz ve gezilerimiz yeni programlar dâhilinde devam edecektir. Sayın Başbakanımız ve Sayın Bakanımızın şefkatli himayelerinde bu güzel birliktelikler hızkesmeden icra edilecektir. Kurumu bize miras bırakan ve günümüze kadar gelmesinde emeği geçen, etkinliklerimize maddi ve manevi katkı sağlayan,  bu gün burada bizi yalnız bırakmayan bütün konuklarımıza ve gönlünde sevgi olan herkese şükranlarımızı arzediyoruz.”dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz