Darülaceze Sakinleri Cumhurbaşkanını Seçti

0
248 views

 

Darülaceze sakinleri, oylarını kampüs içerisinde kurulan sandıklarda kullandı – Darülaceze Başkanı Çiftçi:- “Sakinlerimizin rahat bir şekilde oy kullanması için gereken düzenlemeyi yapmış olduk”

Darülaceze sakinleri, cumhurbaşkanı seçimi için oylarını, kampüs içerisinde kurulan sandıklarda kullandı.

Okmeydanı’ndaki Darülaceze’de kalanlardan yaşlılara ve yürümekte güçlük çekenlere oy kullanma esnasında kurum personeli yardımcı oldu.

Darülaceze Başkanı Aylin Çiftçi, kurumda seçim hazırlıklarına bir hafta önce başladıklarını belirterek, Yüksek Seçim Kurulu tarafından açıklanan listelere göre Darülaceze’de yaklaşık 500 kişinin oy kullanma hakkına sahip olduğunu kaydetti.

Çiftçi, listede yer alan Darülaceze sakinlerinin hazırlıklarını tek tek tamamladıklarını aktararak, “Bugün sabah itibariyle kampüsümüzün içinde seçim için mekan kuruldu ve 6 sandık yerleştirildi. Sakinlerimizin rahat bir şekilde oy kullanması için gereken düzenlemeyi yapmış olduk” dedi.

Ağır durumda olanlar, yatağından zor kalkıp gelenler bulunduğunu söyleyen Çiftçi, şöyle devam etti:

“Personelimizin desteği ve tekerlekli sandalyeleri aracılığıyla oy kullanma mekanına geldiler. Yaklaşık öğlen gibi de büyük bir çoğunluğu tamamlanmış oldu. Herkes oy kullandıktan sonra ‘hayırlı olsun’ temennisini iletti. İlk kez geçen seçimlerde Darülaceze’de sandıklar kuruldu, bu da ikinci kez oluyor. Bu şekilde sandıkların zor oy kullanacak kişilerin ayağına gitmesi çok olumlu karşılanıyor. Sandıkların, bazı engelli kişilerin yatağına gitmesiyle ilgili talepler var. Umarım bir sonraki seçimlerde bu durum da gerçekleşmiş olur.”

Darülaceze sakinlerinden 75 yaşındaki Perihan Karakuyu, seçimlere ilişkin, “Kim hayırlıysa o olsun. Her gelen bizi aç koymuyor. Gelenler bizim her isteğimizi yapıyor” dedi.

Diğer bir Darülaceze sakini 86 yaşındaki Mustafa Yılmazer de seçimin millete hayırlı ve uğurlu olmasını temenni ettiğini söyledi.

Müzeyyen Yantur da “İnşallah güzel şeyler yaşarız. Yurdumuzda, vatanımızda güzel şeyler olur. Kavgalar biter inşallah” diye konuştu.

Darülaceze sakinlerinden Mihriban Hasanusta da halkın önemsendiğini, Türkiye’de ilk kez böyle bir şey olduğunu belirterek, “Recep Tayyip Erdoğan’dan mutluyuz” dedi.

Ayşe Ceylan adlı Darülaceze sakini ise “Hepimiz bugünü dört gözle bekliyorduk. Türkiye’de ilerleme var. Başbakanımızın dediği olacak inşallah” ifadelerini kullandı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz