Darülaceze Sakinleri Halk Ekmek A.Ş’nin Kartal Fabrikasını Gezdi.

0
213 views

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Darülaceze Başkanlığı sakinleri, İstanbul Halk Ekmek A.Ş’nin Kartal Fabrikasını gezdi. Darülaceze  Başkanı  Nevzat Bayhan’ın himayesinde  ve İstanbul Halk Ekmek A.Ş Genel Müdürü Salih Bekaroğlu’nun katkılarıyla  gerçekleşen gezide,  sakinler Kartal Fabrikası Genel Müdür Yardımcısı Ünal Akgül tarafından karşılandı.

Kartal’da Avrupa’nın en büyük taş taban fırınına sahip fabrikada yetkililerin verdiği bilgiler ışığında sakinlerimiz ekmeğin yolculuğuna şahit oldular. Hiç el değmeden tam bir otomasyonla sofralarımızın baş tacı ekmeğin hazırlandığı fabrikada,  tankerle gelen unların, hamurdan fırına, oradan poşet içindeki ekmeklere dönüşünceye kadar izlediği güzergâhı adım adım izlediler.

Üretim süreci ziyaretinin ardından, Ünal Akgül’ün de katıldığı öğle yemeğinde hem sohbet edildi, hem de İHE’de üretilen 42 çeşit  ekmeğin tadına bakıldı. İHE’nin hediyeleri ile Kuruma dönen sakinlerimiz, hem tükettikleri ekmeğin hijyenik şartlarda nasıl üretildiğini görmekten, hem de  dünyanın en sağlıklı ekmeğini üreten böyle bir tesisi görmekten mutlu olduklarını belirtti. Darülaceze Başkanı Nevzat Bayhan’da İHE Genel Müdürü Salih Bekaroğlu’na başarı ve katkılarından dolayı teşekkür ederken, sakinlerimiz için bu tür sosyal ve kültürel gezilerin devam edeceğini söyledi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz