Darülaceze Sakinleri Her Sabah Sporda

0
219 views

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Darülaceze Müessese Müdürlüğü sakinleri sabahları spor yapmaya başladılar.

Darülaceze Müessese Müdürü Nevzat Bayhan; insanların sosyal bir varlık olduğunu, toplumsal yaşam alanlarında sporun önemli bir pekiştirme aracı olduğunu ve insanlarda takım ruhunu geliştirmede, sorumluluk duygusunun yanı sıra, öfkelerini kontrol edebilmede, saldırganlıklarını kontrol altına almada önemli bir etken olduğunu söyledi ve bu güzel faaliyette katkılarından dolayı İBB Başkanlığına ve  Spor A.Ş. Genel Müdürlüğü’ne teşekkür etti.

Müessese Başhekimi Dr. Ufuk Yurtsever; “insan vücudu hareketsiz kaldığında, metabolizma yavaşlayacağı için yaşlanma daha da ileri boyutlarda oluyor. Spor yapmak sakinlerimizin yaşlanmasını geciktirmektedir. İşte bu faaliyet sağlıklı bir hayat yönünde gerekli olan tedbirdir aslında. Dikkat dağınıklığı olan sakinlerimize de pozitif etki etmektedir. Sakinlerimiz, negatif enerjilerini sporla boşalttıkları için daha mutlu oluyorlar ve hayatları daha verimli geçiyor.”dedi.

Sporla takım ruhuna sahip oldukları için de yalnızlık hissetmediğini söyleyen sakinler, vakitlerini sporla değerlendirdikleri için kötü alışkanlıklarından da uzak kaldıklarını ve böylece kendine güven duygusu ve ifade yeteneklerinin arttığını ve kendilerini daha huzurlu ve zinde hissettiklerini belirttiler.

Yönetici ve çalışanların da katıldığı, hafta içi her sabah bir saat süren spor etkiliğine Darülaceze sakinleri yoğun ilgi gösteriyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz