DARÜLACEZE SAKİNLERİ SPORLA SAĞLIK BULUYOR

0
314 views

 

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Destek Hizmetleri Daire Başkanlığı Gençlik ve Spor Müdürlüğünün,SporA.Ş. işbirliği ile gerçekleştirdiği Sabah Sporları Etkinlikleri Darülaceze’de de yer buldu.

Şehrin 25 farklı ilçesinde park, orman, koru, stadyum ve sahil gibi açık mekanlarda 30 farklı noktada, 39 profesyonel eğitmen eşliğinde haftanın 7 günü 07:30-09:00 saatleri arasında müzik eşliğindeicra edilen temel Beden Eğitimi ve Spor Etkinlikleri (toplu halde kültür-fizik hareketleri, yürüyüş koşu, eğitsel oyunlar, step-aerobik) ile İstanbullular güne daha zinde ve daha güzel merhaba dedikleri etkinliklerden biri de Darülaceze Başkanlığında gerçekleştirildi. Etkinliğe Darülaceze Başkanı Dr. Aylin ÇİFTÇİ, sakinler ve çalışanlar katıldı. Aktif yaşlanma projesi kapsamında düzenli egzersiz ve spor ile, yaşlıların yaşam kalitelerinin ve sağlık durumlarının geliştirilmesi hedefleniyor. Sabahları yapılan egzersizler sayesinde sakinler sosyalleşiyor, kalp rahatsızlığı ve yüksek tansiyon riskleri azalıyor, şeker hastalığının riski ve eklem rahatsızlıklarından dolayı eklemlerin bozulma oranı da yavaşlıyor. Bir yıldır Spor A.Ş’nin katkılarıyla her sabah düzenli olarak spora katılan sakinler, kendilerini daha güçlü hissettiklerini ,sporla sağlık bulduklarını belirttiler.

Ücretsiz olarak verilen etkinlikte sakinlere spor çanta, aerobik minderi, plates topu, plates lastiği, atlama ipi, havlu, tişört, şapka gibi hediyeler dağıtıldı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz