DARÜLACEZE SAKİNLERİ UMRE ZİYARETİNE GİTTİ

0
250 views

 

Umre ziyaretine gidecek sakin ve görevli personellere uğurlama kahvaltısı düzenlendi.

Darülaceze Başkanı İlhan Uğur’un ev sahipliğinde düzenlenen kahvaltı programına Vali Yardımcısı Osman Ateş ve TÜRSAB Yönetim Kurulu Üyesi Dr.Bülent Katkak da katıldı.

Darülaceze Başkanı İlhan Uğur” Hayırlı bir organizasyon için bir araya geldik. 2011 yılından beri Darülaceze’nin bu geleneksel organizasyonlarında başta bize her türlü desteği veren TÜRSAB başkanına ve yönetimine, Sayın Valimize ve emeği geçen arkadaşlarıma şükranlarımı sunuyorum. Yaptığımız organizasyon hayırlı bir organizasyondur. Çünkü Allahın evine gideceksiniz, Peygamberin huzuruna çıkacaksınız. Bu sorumluluğun gereğini yerine getireceğinize inanıyorum. O iklimden istifade ederek hayırlı bir şekilde gidip gelmenizi diliyorum. Havaların sıcak olmasından biraz meşakkatli bir yolculuk olabilir. Ama bunun hayrı ve bereketi de ondadır. Kalabalık, yoğun ve sıcak olabilir, özellikle o kutsal beldelerde bir karıncayı bile incitmemek lazım. Allahın bir emrini yerine getirmek için yola çıkıyorsunuz. Allah çıkacağınız yolculuğunuzu mübarek etsin. Tekrar umreniz mübarek olsun, bu duygularla hepinizi hürmetle ve muhabbetle kucaklıyorum.” dedi.

Darülaceze sakinlerinin TÜRSAB’ın katkılarıyla umreye gidiyor olmaları dolayısıyla kahvaltıya katılan TÜRSAB Yönetim Kurulu Üyesi Dr. Bülent Katkak da ”Herkese hayırlı sabahlar diliyorum. Umre ibadetini ifa etmek üzere niyet ettiniz. Şimdiden Allah kabul etsin. Niyet edildiği andan itibaren ibadet başlamış olur.İnşallah sağlık ve sıhhat ile ibadetinizi tamamlar ve yuvanıza hayırlısı ile dönersiniz” diyerek sakinlere umre yolculuğu ve Mekke- Medine hakkında detaylı bilgi verdi.

Sakinlerle birlikte umre ziyaretine gidecek olan Vali Yardımcısı Osman Ateş ise ” Umreye giden tüm kardeşlerimize başarılar diliyorum. Bu umre organizasyonun da emeği geçen herkese şükranlarımı sunuyorum. ”dedi. Kahvaltının ardından Darülaceze imamı yemek duası yaptı ve sakinlerin sorularını cevaplandırdı.

Umreye gidecek sakinler de yönetime ve emeği geçen herkese teşekkürlerini iletti.Sakinler kutsal topraklardan ”Sizler ve Darülaceze için dualarımızı eksik etmeyeceğiz” diyerek bir hafta sürecek umre ziyaretine gitmek üzere yetkililerle vedalaştı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz