Darülaceze, şehrin şefkat abidesi

0
249 views

Türkiye Büyük Millet Meclisi Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu Üyesi Adıyaman Milletvekili Muhammed Murtaza YETİŞ Darülaceze Müessesesi’ni ziyaret etti.

Aynı zamanda Çocuk Doktoru olan Adıyaman Milletvekili Muhammed Murtaza YETİŞ, Darülaceze sakinleri ile yakından ilgilendi.

Dr. Yetiş, Darülaceze Müessese Müdürlüğü’ne atanan Gazeteci Yazar Nevzat Bayhan’ı tebrik etti ve darülaceze’nin kapısının önünden günde yüzbinlerin geçmesine rağmen içerisini pek merak edenin olmadığını görmek acı olsa da, bu kapının arkasında yaşayanların acılarını hafifletmeye çalışmanın ayrı bir mutluluk olduğunu söyledi.

“Bu güne kadar, acdadımızın bizlere armağanı olan, şefkat ve merhamet abidesi Darülaceze Müessessesi’ni tanıdığımız çok belli olmuyor.”diyen Yetiş, “Bilimsel çalışmalara konu olan bu güzide müesseseye sahip çıkmak milli bir görevdir. Mecliste de bu kurumun tanıtımıiçin gerekeni yapacağız.”dedi.

Darülaceze Müessese Müdürü Nevzat Bayhan’da Türkiye Büyük Millet Meclisi Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu Üyesi Adıyaman Milletvekili Muhammed Murtaza YETİŞ’in ziyareti için teşekkür etti.

Bayhan, kurulduğu tarihten itibaren şehrin yegane şefkat müessessi, şehrin şefkat himayesi olan Darülaceze Müessesesi’nin, Başbakanımızın ve , Bakanımız Sayın Fatma Şahin’in evrensel vizyonuyla, sakinlerimize cennetasa bir hayat yaşatmak için gece-gündüz demeden çalışmaların sürdüğünü ifade etti.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz