DARÜLACEZE TÜRK-İSLAM MEDENİYETİNİN TAM BİR TEZAHÜRATIDIR

0
120 views

 

Darülaceze Başkanı Dr.Aylin ÇİFTÇİ ve Aydın Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Yadigar İZMİRLİ’nin katılımıyla topluma hizmet ve staj protokolü imzalandı.

Başkanlık Makamı’nda gerçekleşen protokol töreninde, Darülaceze Başkanı Dr. Aylin Çiftçi, Darülaceze’nin tarihçesi ile ilgili geniş bir bilgilendirme yaptı. Çiftçi” 120.yılımızda staj çalışmalarımızı bir sisteme oturtmak istedik. Aydın Üniversitesi’nde bir çok bölüm var. Darülaceze’de de her bölüme hitab edecek uygulama alanı var. Öğrencilerimizin burayı hissetmesini ve mesleklerine tecrübe katmalarını istiyoruz ”dedi.

Aydın Üniversitesi Rektörü İzmirli de ” Darülaceze Türk-İslam medeniyetinin tam bir tezahürü. Geçmişimizle övünmek için her şey var. Abdülhamit Han tarafından kurulmuş bu güzide kurumda öğrencilerimizle üniversitemizin yer alması bizleri çok mutlu edecek” dedi.

120 yıllık tarihe sahip Darülaceze Başkanlığı ile Aydın Üniversitesi “Staj Protokolü” kapsamında Adalet Meslek Yüksek Okulu Bünyesinde; Adalet Programı,Anadolu Meslek Yüksekokulu Bünyesinde; Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı, Çocuk Gelişimi, Basım ve Yayın Teknolojileri, Bilgisayar Programcılığı, Bilgisayar Programcılığı(İng), Elektrik, Elektrik Teknolojileri, Fotoğrafçılık ve Kameramanlık, Gıda Kalite Kontrolü ve Analizi, Gıda Teknolojisi, Grafik Tasarımı, Halkla İlişkiler ve Tanıtım, İnsan Kaynakları Yönetimi, İnşaat Teknolojisi, İş Sağlığı ve Güvenliği, Kuyumculuk ve Takı Tasarımı, Moda Tasarımı, Muhasebe ve Vergi Uygulamaları, Peyzaj ve Süs Bitkileri, Saç Bakımı ve Güzellik Hizmetleri, Sağlık Kurumları İşletmeciliği, Bilgisayar Programcılığı (UE), İş Sağlığı Ve Güvenliği (UE), Perakende Satış ve Mağaza Yönetimi (UE), Moda Tasarımı Programları,Eğitim Fakültesi Bünyesinde; Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Öğretmenliği, Okul Öncesi Öğretmenliği Bölümleri,Fen-Edebiyat Fakültesi Bünyesinde; Psikoloji, Sosyoloji Bölümleri,İletişim Fakültesi Bünyesinde; Halkla İlişkiler ve Tanıtım, Gazetecilik, Görsel İletişim Tasarımı Bölümleri,Güzel Sanatlar Fakültesi Bünyesinde; Moda ve Tekstil Tasarımı Bölümü,Hukuk Fakültesi Bünyesinde; Hukuk Bölümü,İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Bünyesinde; Muhasebe ve Finans Yönetimi Bölümü,Mühendislik Fakültesi Bünyesinde; Bilgisayar Mühendisliği, Elektrik- Elektronik Mühendisliği, Gıda Mühendisliği, İnşaat Mühendisliği Bölümü,Sağlık Bilimleri Fakültesi Bünyesinde Çocuk Gelişimi, Hemşirelik, Sağlık Kurumları Yöneticiliği Bölümleri,Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Bünyesinde İlk ve Acil Yardım, Tıbbi Laboratuvar,Ağız ve Diş Sağlığı, Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik, Tıbbi Görüntüleme Teknikleri, Patoloji Laboratuvar Teknikleri, Fizyoterapi, Engelli Bakımı ve Rehabilitasyon Programları,Diş Hekimliği Fakültesi Bünyesinde Diş Hekimliği Bölümlerinde öğrenim gören öğrencilerin stajlarının ve topluma hizmet çalışmalarının belirlenecek program doğrultusunda Başkanlığa bağlı tesisler bünyesinde yürütülmesi konusunda işbirliği sağlandı.

Protokolde Başkanlığa bağlı çalışanların Üniversite’de yabancı dil, yüksek lisans, doktora eğitimi yapm

alarının,kurs/sertifika programlarına katılması konusu da yer aldı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz