Darülaceze Yayınları Beyazıt Kitap fuarında…

0
304 views

Türkiye Kitap ve Kültür Fuarı, İstanbul Beyazıt Meydanı’nda başladı. Furda, Darülaceze Yayınları ve Sakinlerin “el emeği göz nuru ürünleri”nin sergilendiği Darülaceze Başkanlığı standı yoğun ilgi görüyor.

Darülaceze Başkanı Nevzat Bayhan, Tarihi Darülaceze’nin geçen yılda olduğu gibi bu kültür şölenine renk katmaya çalıştığını ve bundan sonraki fuarlarda da yerini alacağını söyledi. Bayhan, “bu kültür şölenindeki standımızda, Darülaceze Yayınları’ndan çıkan; Darülaceze’nin 1896 yılında resmi açılışı sırasında Sultan Abdülhamid Han’a takdim edilen, 19.yy Darülaceze Fotoğraf Albümleri, Abdülhamid Han’ın Darülaceze’nin yapımı için bağışlamış olduğu eşyaların müzayede kayıt defterinin saygınlık baskısı olan Padişahın Bağış Defteri, 1906 yılında basımı yapılan kitap Osmanlıca ve günümüz Türkçesi olarak tekrar basımı yapılan Sultan Abdülhamid Han’ın yaptırdığı Hayır Kurumlarından Darülaceze, Vefatının 95. Yılında Sultan II. Abdülhamid Han kitaplarıyla birlikte Darülaceze Şairlerinden Ergün Yılmaz ve Turan Sağlamyürek’in şiir kitapları yer alacak. Birbirinden değerli bu kitapların yanı sıra kurum sakinlerinin  yapmış oldukları birbirinden güzel “el emeği göz nuru” ürünler de meraklılarına takdim edilecektir. Emeği geçen herkese şükranlarımı arzediyorum” dedi.

11.00-24.00 saatleri arasında ziyaretçilere açık olacak 33. Türkiye Kitap ve Kültür Fuarı’nda, 173 stantta 180 yayınevi yer alıyor.

Bayhan’da okuyucularıyla buluşuyor

Türkiye Kitap ve Kültür Fuarı’nın en çok ilgi çeken ve klasiklerinden olan “Beyazıt Ramazan Sohbetleri”nde 21 Temmuz 2014 Pazartesi günü saat 18’de Darülaceze Başkanı Gazeteci Yazar Nevzat Bayhan da okuyucularıyla sohbet edecek.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz