DARÜLACEZE’DE BAYRAM MUTLULUĞU

0
281 views

Sakinler, çalışanlar ,gönüllüler ve bağışçılar Kurban Bayramı mutluluğunu Darülaceze’de hep beraber paylaştılar.

Bayram namazının ardından,Darülaceze Başkanı Dr.Aylin Çiftçi’nin ev sahipliğinde gerçekleştirilen kahvaltıya Kağıthane Kaymakamı Akın Varıcıer, sakinlerimiz, Darülaceze’de büyüyen ve sevgi evlerine yerleşen çocuklarımız, devlet koruması altında olan çocuklarımız ve basın mensupları katıldı. Geleneksel hale gelen kahvaltıda Çiftçi ”Bayramda sevdiklerimizin sayısı artsın, aramızda küslükler varsa bunlar kalmasın ,bu bayram hepimizin sevgisini büyüteceği bir bayram olsun. Bugün aramızda burada büyüyen çocuklarımız , bakanlığımızın gençlik merkezinden delikanlılarımız , çok değerli büyüklerimiz var. Ben öncelikle burada bizimle kahvaltıda buluştuğunuz için çok teşekkür ediyorum. Sabah erkenden kalkan çocuklarımız ve gençlerimizin bunun mükâfatını göreceklerini şimdiden söylemek istiyor ve bayramınızı kutluyorum”dedi. Varıcıer’de ”Bayramlara burada başlamak bizim için bir gelenek haline geldi. Bundan dolayı Allaha şükrediyoruz. Sağlık içerisinde, huzur içersinde bayram sabahlarında konuşmak, bu güzel sofralarda lokmalarımızı beraber paylaşmak bizim için her şeyden önemli. Allah inşallah size sağlık versin afiyet versin huzur versin, her gününüz bayram sevinci içinde geçsin. Değerli başkanımıza ve hepinize çok teşekkür ediyorum. Hayırlı Bayramlar”diye seslendi.Bayram konuşmasının ardından, Varıcıer ve Çiftçi çocuklar için hazırlanan bayram hediyelerini takdim etti. Her yıl olduğu gibi bu sene de çocuklarımız kurbanlarını Darülaceze’de kestirdi.

Başkan Çiftçi Kurban bağış alanını ziyaret ederek bağışçılarımızla ve ziyaretçilerimizle bayramlaştı. Çocuk yuvasını ziyaret eden Çiftçi, çocuk ve bebeklerle tek tek ilgilendi. Sakinlerle hem bahçede hem de yaşadıkları binalarda bayramlaşma gerçekleştirildi. İkramlar yapıldı, sohbetler edildi. Bayramla aynı güne denk gelen sakinimiz ve çocuğumuzun doğum günü unutulmadı. Kendisi için hazırlanan doğum günü sürprizinde çok heyecanlanan sakinimiz ve çocuğumuz mutluluklarını dile getirdi.

Darülaceze bu sene de gelen ziyaretçilerle doldu taştı. Mustafa Sarıgül de Darülaceze sakinlerini unutmadı. Gayrettepe İl Emniyet Müdürlüğü çiçekleri ile sakinlerimizin gönlünü aldı. ”Gönülden Gönüle Giden Yolda Buluşan tüm ziyaretçilerimizin ve bağışçılarımızın bayramını kutlar, huzurlu ve barış dolu nice bayramlar dileriz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz