DARÜLACEZE’DE GELENEKSEL İFTAR YEMEĞİ

0
172 views

Her yıl düzenlenen Darülaceze Geleneksel İftar Yemeğine İstanbul Valisi Vasip Şahin ve birçok sayıda davetli katıldı.

Darülaceze Başkanı Hamza Cebeci’nin ev sahipliğinde düzenlenen Geleneksel İftar Yemeği’ne, İstanbul Valisi Vasip Şahin, Şile Kaymakamı Salih Yüce, İl Müdürü Önal İnaltekin, İl Müftü Yardımcısı Gülsefa Uygur, İdari Meclis Üyeleri Sabri Kaya, Zehra Sevingen, Tayyip Yaşar, Abdurrahman Topbaş, Darülaceze sakinleri, basın mensupları ve birçok sayıda davetli katıldı.

Kuran-ı Kerim tilaveti ile başlayan program, İsmail Uslu ve 571Çocuk İlahi Grubu ve semazenlerin gösterisi ile devam etti. Ezanın okunması ile birlikte hep beraber oruçlar açıldı. Açılış konuşmasını gerçekleştiren Darülaceze Başkanı Hamza Cebeci ” Sayın Valim, Değerli Kaymakamım, Değerli İl Müftü Yardımcım, Kurumumuzun çok değerli İdare Meclis Üyeleri ve Darülaceze sakinleri; hepinizi Allah’ın selamı ile selamlıyor ve hoş geldiniz diyorum. Sayın Valimiz bu akşam yanımızda olarak bize güç verdi, bizleri mutlu etti. Ayrıca yoğun programlarına rağmen davetimize icabet eden herkese teşekkür ediyorum. 120 yıldır garip olanlara, muhtaç olanlara hizmet veriyor bu müessese. Yetmiş iki bin insana hizmet vermiş böyle bir müessese elbette ki herkese nasip olmaz. Bu müesseseyi kuran Sultan Abdülhamit Han Hazretlerinin de ruhunun şad olmasını temenni ediyor,hepinize saygılar sunuyorum” dedi.

İstanbul Valisi Vasip Şahin Darülaceze sakinlerini bir emanet olarak değil, bir tecrübe hazinesi, geçmişi geleceğe aktaracak birer hazine olarak gördüklerini , sakinlere ellerinden gelenin çok daha fazlasını yapmak istediklerini belirterek “Fiziki anlamda eksikleriniz varsa, bizlere, burayı yöneten arkadaşlarımıza iletebilirsiniz. Manen yanınızda olmamızı beklediğinizi biliyorum. Bunda da son derece haklısınız. Günlük meşgalelerin yoğunluğuna dalarak, sizlere ayıramadığımız vakitler için sizlerden helallik istiyorum. Gönlümüz hep sizlerle. Biz, Darülaceze sakinlerini sadece burada bir emanet olarak değil, aynı zamanda bir tecrübe hazinesi, geçmişi geleceğe aktaracak birer hazine olarak görüyoruz. Bu toplumun sizlerden alacağı çok şey var.” dedi.

İftar yemeği, kurum sakinlerinden Nazmiye Özkul’un 1985 yılında kendi elleriyle dokuyarak çerçevelettiği figürlü halıyı, kurumda seçilecek bir yere asılması için İstanbul Valisi Vasip Şahin eşliğinde hediye etmesi ile son buldu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz