DARÜLACEZE’DE HİZMET AVRUPA STANDARTLARINDA

0
184 views

 

1875 yılında kurulan ve 52 farklı ülkeden öğrencinin eğitim gördüğü Hollanda’nın en büyük Uygulamalı Bilimler eğitim kurumu olan Saxion Üniversitesi öğrencileri uygulamalı ders kapsamında kurumumuzu ziyarette bulundu.

Misafir öğrenciler önce sakinlerimizin dairelerine giderek onlarla sohbet etti. Daha sonra ise iş terapi atölyelerinin bulunduğu Rehabilitasyon birimimize giderek orada el işleri yapan sakinlerimizi izlediler ve onlarla fotoğraf çektirdiler.

Sakinlerimizin Rehabilitasyon’da bulunan atölyelerde ürettikleri ürünlerin satışının yapıldığı “El Emeği Göz Nuru” alış veriş merkezine gelen misafir öğrenciler ziyaretlerinin anısına buradan hediyelik eşyalardan aldılar.

Saxion Üniversitesi öğrencileri, Darülaceze’de verilen hizmetlerin Avrupa standartlarında olduğunu, aynı bahçe içerisinde cami, kilise ve havranın bulunduğunu öğrendiklerinde şaşkınlık yaşadıklarını ifade edip, bir kez daha İslam Dini’nin insanlığa bakışını gördüklerini söylediler.

Almanya’da çok yaşlının olduğunu buna karşılık yeterli personelin bulunmadığını,  Darülaceze’de çok rahat bir ortam olduğunu, burada yaşayanlar için uygun aktiviteler bulunduğunu, personelin ise güler yüzü ile sakinlerin yaşama adaptasyonlarının sağlandığını, sakinlerin arasında pozitif ilişki olduğunu ve burada mutlu olduklarını gördüklerini sözlerine eklediler.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz