Darülaceze’de nöbet değişimi

0
547 views

Darülaceze Çok amaçlı salonunda gerçekleştirilen devir teslim ve plaket töreninde konuşan Nevzat Bayhan, insanların görevleri devretmek üzere devraldıklarını, görevlerin bir bayrak yarışı olduğunu, yarışı önde götürmek için bayrağı alanın daha yüksek performansla hareket etmesi gerektiğini belirtti.

“Duyulması veya görülmesi halinde bizi veya sevdiklerimizi mahcup edecek eylem ve söylemlerden uzak durmalıyız” diyen Bayhan, Bağlı oldukları Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sn. Fatma Şahin’in vizyonu doğrultusunda bu hayır kurumunda herkesin sorumluluğunun bilincinde olarak hareket etmesi gerektiğini, acezelerin burada bulunmanın varlık sebebi olduğunu belirtti.

“Bütün dinlerde insan mutluluğu, toplum huzuru ve ahret inancı mevcut, ahirette ise cennet ve cehennem var. Bu acezelerimize burada cennet hayatı yaşatmadan cennete girmek oldukça zordur. En zor şartlarda bu muhteşem kurumları bize miras bırakan Başta Sultan Abdülhamit Han olmak üzere Başbakanımız, bakanımız ve emeği geçmiş bütün büyüklerimizin bizden beklentisi bu kurumu kutsal amacıdoğrultusunda cennetasa bir mekân haline getirmektir. Bu beklentiyi en güzel şekilde karşılamak boynumuzun borcudur. Kuruma emeği geçen herkese medyun-u şükranız” diyen Nevzat Bayhan, üstün gayretlerinden dolayı eski müdür, İstanbul Vali Yardımcısı Yalçın Bulut’a teşekkür ederek plaket takdim etti.

Duygusal bir konuşma yapan Yalçın Bulut emaneti emin ellere vermenin mutluluğunu yaşadığını belirterek gösterilen bu ince davranıştan dolayı Bayhan’a teşekkür etti. Bu uzun dönemde birlikte çalıştığı mesai arkadaşlarından haklarını helal etmesini isteyen Bulut, Abdülhamit Han’a aile büyüklerine yaptığı alicenaplığından dolayı mihnet borcu olduğunu, bu kurumda da o duygularla hizmet ettiğini belirtti.

Daha sonra personelle tek tek vedalaşan Vali Yardımcısı eski müdür Yalçın Bulut yeni yönetime teşekkür edip kendisine düşeni bundan sonra da severek yapacağını ifade etti.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz