Dünya Tiyatro Günü Darülaceze’de kutlandı

0
198 views

 

Dünya Şiir Günü’nden sonra Dünya Tiyatrolar Günü de; Temaşa Tiyatrosu’nun Kayıp Ruhlar Kıraathanesi oyunuyla Darülaceze’de kutlandı.

Darülaceze Kültür Merkezi’nde oynanan“Kayıp Ruhlar Kıraathanesi” tiyatrosuna sakinler büyük ilgi gösterdi.

Proğram sonunda duygulandığı gözlenen Kayıp Ruhlar Kıraathanesi’nin başrol oyuncusu Ercüment Balakoğlu, bu tarihî kuruma böylesi bir oyunla gelmenin ve sakinler için sahneye çıkmanın kendileri için onur veren bir deneyim olduğunu söyledi.

Sanatın, hayatın candamarı olduğunu söyleyen Darülaceze Başkanı Nevzat Bayhan da, “Temaşa Tiyatrosu çok güzel ve faydalı tiyatro oyunlarına imza atıyor, kendilerini tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum. Mesaj yüklü oyunlarından birini Dünya Tiyatro Günü’nde Darülaceze sakinleri için sahnelemeleri bizi mutlu etmiştir. Kayıp Ruhlar Kıraathanesi’nin başta başrol oyuncusu Ercüment Balakoğlu olmak üzere, Uğraş Atay, Sevim Erdoğan, Alper Selan, Ercan Ertan’a gösterdiği sahne performansı doyalısıyla ve Abdülhamid Han’ın mirası şefkat kurumu Darülaceze’nin sakinleri için yüreklerini ortaya koyan gönül dostlarımıza teşekkür ediyorum.”dedi.

Oyun sonunda Bayhan, bütün oyuncuları sahnede tebrik ederek onlara günün anısına plaket verdi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz