DÜZCE ÜNİVERSİTESİ REKTÖRÜ PROF.DR.ÇAKAR, “ÇALIŞANLARA YAPTIKLARI HİZMETLERDEN DOLAYI SAYGI DUYULMALI”

0
249 views

 

Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, Sağlık Bilimleri Fakültesi ve Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu öğrencileriyle birlikte Kurumumuza ziyarette bulundu.

Rektör Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar’ı makamında ağırlayan Başkanımız Hamza Cebeci yapılan çalışmalar hakkında bilgiler paylaştı.

Makam ziyaretinin ardından sakinlerimizin yaşam alanlarını ve rehabilitasyon merkezini ziyaret eden Rektör Çakar ve öğrenciler, sakinlerimiz ile sohbet ederek yaptıkları el işi çalışmaları incelediler.

Daha sonra Kurumumuz Çok Amaçlı Salonunda, Rektör Nigar Demircan Çakar ve öğrenciler Kurum personelimiz ile buluştu. Öğrencilere Kurumumuzu tanımaları amacı ile kurum tarihi, yeni sosyal hizmet şehri projesi ve ziyaretçilerimizin olduğu video gösterildi.

Programda Düzceli iş kadını ve Darülaceze Gönüllümüz Asuman Karaşabanoğlu, Ses Sanatçısı, TV Programcısı ve aynı zamanda Darülaceze Gönüllümüz Züleyha’nın selamlama konuşmalarının ardından konuşan Başkanımız Hamza Cebeci; bu kurumun Sultan Abdülhamid Hân’ın bir yadigârı ve hediyesi olduğunu belirterek, Darülaceze’yi her zaman yaşatmaya devam edeceklerini vurguladı.

Darülaceze’nin misyon ve vizyonuyla sıradan bir müessese olmadığının altını çizen Başkanımız Hamza Cebeci, sunduğu imkan ve olanaklarıyla birlikte ülkemizin en gözde kurumları içerisinde yer aldığını dile getirdi.

Darülaceze’de bugüne kadar yüz binin üzerinde insanın kaldığını söyleyen Başkanımız Hamza Cebeci, bu müessese de kalanların en iyi şartlarda ve daha mutlu yaşamaları için ekibiyle birlikte özverili bir şekilde çalıştıklarını ifade etti ve ziyaretten dolayı duyduğu memnuniyetini dile getirerek Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar ve öğrencilerimize teşekkür etti.

Programın kapanış konuşmasını yapan Rektör Nigar Demircan Çakar, yapılan çalışmaların ve hizmetlerin gurur verici olduğunu söyledi. Devlet imkanlarının, milletin yararına kullanıldığını görmekten dolayı mutluluk duyduğunu ifade eden Çakar, kendisinin de en kısa zaman içerisinde bir Darülaceze gönüllüsü olacağını belirtti.

Yaşlılara hizmet etmenin, sevgi ve saygı göstermenin bizi biz yapan ve kültürümüzün bir parçası olduğuna dikkat çeken Çakar, bu kültürün doğu ülkelerinde nadir olarak görüldüğünü, Avrupa ülkelerinde ise hiç görülmediğini ve bunun yerine bireyciliğin ön planaçıktığını sözlerine ekledi. Darülaceze gibi bir kurumda hizmet etmenin iyi bir ayrıcalık olduğunu söyleyen Çakar, çalışanların kurumdaki yaşlılarımıza bir evlat gibi davrandıklarını belirterek, yaptıkları hizmetlerden dolayı kendilerine saygı duyulması gerektiğini dillendirdi. Yapılan başarılı ve özverili çalışmalardan etkilendiğini ifade eden Çakar, Darülaceze Başkanı Hamza Cebeci ve ekibine teşekkür ederek sözlerini sonlandırdı.

Program sonrasında Başkanımız Hamza Cebeci, Rektör Nigar Demircan Çakar’a sakinlerimizin yapmış olduğu sakinlerimizin el emeği ürünlerinden bir hediye takdim etti.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz