EGEMEN BAĞIŞ İLE EŞİ BEYHAN BAĞIŞ TARAFINDAN GELENEKSEL OLARAK DÜZENLENEN ‘DARULACEZE İFTARININ 13.’SÜ YAPILDI

0
582 views

 

Stratejik Danışman – Avrupa Birliği ve Devlet Eski Bakanı, Baş Müzakereci Egemen Bağış ile eşi Beyhan Bağış tarafından geleneksel olarak düzenlenen ‘Darulaceze İftarının 13.’sü yapıldı.

Darulaceze Başkanlığı’nda gerçekleşen iftar programına, Oya Başar, Şafak Sezer, Demet Şener, İclal Aydın, Feryal Gülman ile iş, sanat, siyaset dünyasından kişiler ile dini azınlık temsilcileri katıldı.

Misafirlere hoş geldiniz konuşması yapan Bağış ‘’Darülaceze’de ilk iftar yemeğimizi 2005 yılında organize etmiştik. İftarlarımızı farklı lüks yerlerde yapmaktansa, bu ülkeye hizmet etmiş, sonra da burada kalmayı seçmiş ya da mecbur kalmış sakinlerimizle dostlarımızı buluşturmayı tercih ettik. Sakinlerimizden birisi ‘’Biz artık aile olduk’’ dedi. Gerçekten de öyle ve bu ailenin bir parçası olmaktan da onur duyuyoruz.’’ dedi. Bağış sözlerine ‘’Bu birlik ve beraberliğimizin kıymetini bilmemiz lazım. Darülaceze’yi kurduran vizyonel aklın geleneğini yaşatmamız lazım. Bu coğrafyada farklılıklarımızın zenginlik olduğunu görerek, hep birlikte güçlü olmamız gerekir. Türkiye’yi güçlü kılan bu dayanışma ruhudur. Yunus Emre ne güzel demiş’’ Bölüşürsek tok oluruz, bölünürsek yok oluruz’’ Bu akşam bu sofrayı bizlerle bölüştüğünüz için müteşekkiriz’’ diyerek noktaladı.

Başkanımız Hamza Cebeci de ‘’Böyle müesseseleri görmek , Darülacezelik olmadan Darülaceze’ye gelmek gerekir. Bu asil millet, bu necip millet elbette ki hayır işlerine hiçbir zaman uzak kalmamıştır. Sayın Cumhurbaşkanımız her zaman bize destek olmuş, Belediye Başkanlığından beri Darülaceze’ye sahip çıkmıştır. Bu iftarlar vesiledir. Hayırlı sofralarda buluşup ülkemiz için elimizden geleni yapalım. 13 yıldır kesintisiz Kurumda iftar veren Egemen Bey de sizlerin gelmesine vesile olmuştur. Herkese hayırlı ramazanlar diliyorum.’’ dedi.

İftar, çeşitli dinlere mensup insanların oluşturdukları Antakya Medeniyetler Korosu’nun verdiği anlamlı konseri ile son buldu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz