EGEMEN BAĞIŞ VE EŞLERİ HANIMEFENDİ MİSAFİRLERİNİ KURUMUZDA AĞIRLADI

0
243 views

 

Kurumumuz bahçesinde gerçekleşen iftar programına, Es Medya Yönetim Kurulu Başkanı Ethem Sancak,  Şarkıcı Seda Sayan, eşleri, Milli Basketbolcu İbrahim Kutluay ve eşi Demet Kutluay ile iş, sanat, siyaset dünyasından birçok isim ile dini azınlık temsilcileri katıldı.

Egemen Bağış ile Eşi Beyhan Bağış, karşıladıkları davetlilerle tek tek selamlaştı.Ezanın okunmasıyla davetliler iftarını açtı. Duanın ardından teşekkür konuşması yapan Egemen Bağış, “Ecdat yüzyıllar evvel burayı yaptırırken caminin yanına kilise ve havrayı da yaptırmış. ‘Bu şehrin insanları farklı inançta olabilirler ama hepsi bu toprakların çocukları, hepsi birbirlerinin inançlarına saygılı, hepsi birbirinin kültürüne, ırkına saygı gösteriyor’ demiş. Biz, eşim ve çocuklarımla birlikte bayramlarda buraya geliyoruz. Biz onlarla muhabbet ediyoruz.

Devlet zaten bütün ihtiyaçlarını gideriyor. Ama onların muhabbete de ihtiyacı var. İstanbul’un en merkezi noktasından bir tanesindeyiz. Buradan geçerken bir beş dakika uğrayıp buradakilerle sohbet ederseniz inanın bana, siz de huzur bulacaksınız.” dedi. Bağış konuşmasının sonunda, vatandaşlardan Darülaceze’nin hesaplarına bağışta bulunmaları çağrısı yaptı.

Kurumumuz adına konuşma yapan Başkan Yardımcımız Yüksel Mimar Ümit Ünal; Darülaceze Müessesesi’nin, din, dil, ırk ve mezheplerinden dolayı öldürdükleri bir dönemde Sultan II.Abdülhamid Han tarafından insanlığın hizmetine sunulmuş en önemli kurum olduğunu ifade ederek; “İçerisinde; camisi, havrası ve kilisesiyle dünyaya; barış, kardeşlik ve hoşgörü mesajı veren tek kurumdur.” dedi. AB Eski Bakanımız Egemen Bağış, eşleri Hanımefendiye  ve katılımcılara teşekkür etti.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz