EROL EVGİN KURBAN BAĞIŞINI DARÜLACEZE’YE YAPTI

0
315 views

 

Türk Pop Müziği sanatçısı Erol Evgin, Kurban Bayramı vesilesiyle hem sakinlerimizle bayramlaştı, hem de kurban bağışını Darülaceze’ye yaptı.

1 Ekim Dünya Yaşlılar Günü dolayısıyla da sakinlerimizle biraraya gelen Erol Evgin’in ziyareti sakinlerimizi mutlu etti.Yapılan ikramlar eşliğinde bol bol sohbetler edildi.Sakinlerimizin şarkı istekleri geri çevirmeyen Evgin, eski şarkıları yad ederek duygu dolu anlar yaşattı. Darülaceze şairi Turan Sağlamyürek ”Hasret Sancısı ”adlı kitabını Erol Evgin’e hediye etti. Hep birlikte Darülaceze Tarihi kapısında hatıra fotoğrafları çekildi. Mimarlık da yapan Evgin, Darülaceze BaşkanlıkMakamını ziyaret ederek, II.Abdülhamid’in kendi elleriyle yaptığı masayı inceledi.Darülaceze mimarisini çok güzel bulduğunu ve böylesine iyi korunduğu için de çok mutlu olduğunu belirtti.

Ziyaretin ardından Kurban bağışını da Darülaceze’de gerçekleştiren sanatçı ”Ne zaman arzu ederseniz sakinlerimizin yanındayım. Buraya gelmek benim için bir şereftir. Herkese iyi bayramlar dilerim” dedi.Evgin’e 19.yy Darülaceze Fotoğraf Albümleri ve 1906 yılında basımı yapılan kitap Osmanlıca ve günümüz Türkçesi olarak tekrar basımı yapılan Sultan Abdülhamid Han’ın yaptırdığı Hayır Kurumlarından Darülaceze, hediye edildi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz