GAZETECİ BARIŞ YARKADAŞ KURUMUMUZU ZİYARET ETTİ

0
247 views

 

Geçtiğimiz günlerde yaptığı sosyal medyada paylaşımı ile dikkat çeken 25. Ve 26. Dönem CHP Milletvekili ve Gazeteci Barış Yarkadaş,  kurumumuzu ziyaret etti. Darülirfan Toplantı Salonunda düzenlenen etkinlikte dünü ve bugünü ile kurumumuzu tanıtan videoların izlenmesinin ardından Başkanımız Hamza Cebeci Darülaceze’nin işleyişi, faaliyetleri ve projelerini anlatan bir konuşma yaptı. Daha sonra Sayın Barış Yarkadaş yaptığı konuşmada şunları söyledi:

“Demokrasinin en önemli unsurlarından biri eleştiridir. Buradaki eleştirimiz de zaten görüldüğü üzere “bağcıyı dövmek” değil üzüm yemeye yöneliktir. Bir yurttaşımızın mağduriyetinin sosyal medyada dile getirdikten sonra duyarlılık ile karşılanması ve toplumun da bu konuya sahip çıkması aslında hepimiz açısından sevindiricidir. Çünkü en azından vicdanını, duyarlılığını kaybetmemiş, yaşlısına sahip çıkan, özel bakıma ihtiyaç duyan yurttaşlara yönelik hassasiyetlere sahip çıkan bir toplumumuz olması hepimiz açısından sevindiricidir.

Yurttaşımızın sorunu kamuoyuna duyurulduktan hemen sonra sevgili Başkanım beni aradı, ziyaret davetinde bulundu. S.A.’da şu anda Aile Bakanlığı tarafından başka bir merkeze yerleştirilmiş durumda.

Ben kurumun yabancısı değilim. Hem gazeteciyken hem de milletvekilliğim döneminde defalarca geldim. Öncelikle buradaki güler yüzlü personele teşekkür etmek istiyorum. Sayın Başkanın burada yaptıklarını izledim. 4 yılda hakikaten kurum ciddi bir dönüşüm geçirmiş. Burada kalan yurttaşlarımıza da sohpet etme imkanımız oldu. Buradan çıktıktan sonra da çektiğimiz görüntü ve izlenimlerimi sosyal medyada paylaşacağım.

Umarım bundan sonra daha güzel hayırlara vesile olacak, bizim de katkılarımızın olacağı etkinliklerde bir araya gelme fırsatı buluruz.

Hepinize yeniden verdiğiniz hizmetlerden dolayı teşekkür ediyor, başarılar diliyorum.”

Çekilen hatıra fotoğrafının ardından etkinlik sona erdi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz