GELDİNİZ, BAYRAM OLDU

0
235 views

 

Darülaceze yoğun ve bereketli geçen Ramazanın sonunda,ziyaretçileriyle birlikte mutlu ve duygu dolu bir bayram geçirdi.

Bayram namazının ardından, Darülaceze Başkanı Dr.Aylin Çiftçi’nin katılımıyla düzenlenen kahvaltı ile güne başlayan sakinlerimiz, kahvaltılarını çocuklarla paylaştı.Kahvaltıya katılan çocukların Darülaceze’de büyüyen ve devlet koruması altında olan çocuklardan oluşması bayram sabahını daha da anlamlı hale getirdi. Kahvaltıya Kağıthane Kaymakamı A.Akın Varıcıer ve eşi de katıldı.

Misafirlerin ve sakinlerin bayramını kutlayan Çiftçi ” Güzel bir ramazan ayı geçirdik, bayrama kavuştuk çok şükür. Allah bütün ibadetlerinizi oruçlarınızı kabul etsin. Bütün Ramazan boyunca mümkün olduğu kadar nefretten, kinden, hasetten, kötü fesat işlerden uzak durduk. İyilik yapmaya çalıştık. Güzel söz söylemeye çalıştık, iyi düşünmeye çalıştık, haram yememeye çalıştık. Aslında bunları ömür boyu yapmamız lazım . Bayram da bizim kulluk vazifemizi yerine getirmemizin kutlaması bir nevi. Ben ilk defa bu bayram Darülaceze’ de bayram kutlaması yapmış oldum. Çok ayrı bir duygu benim için.Her bayram sabahı önce büyüklerimin elini öpmeye giderdim yine gittim ama kahvaltıda sizlerle birlik olmak istedim, inşallah bundan sonra da birlikte oluruz. Bu gün bayram, dolayısı ile çok değerli büyüklerimiz ziyarete gelecekler. Onun dışında bugün aramızda çok değerli küçüklerimiz var. Onlara hoş geldiniz diyorum. Sizler bizim gururumuzsunuz. Şimdi küçüklerimizle birlikte gideceğiz ve büyüklerimizin ellerinden öpmeye devam edeceğiz. Bayram bizim için yeni başlıyor. İnşallah bütün ömür bayram olur bizler için, hepimiz için. Hepinize hayırlı bayramlar diliyorum. Büyüklerimin ellerinden,küçüklerimin gözlerinden öpüyorum. Nice bayramlara. ”dedi.

Çiftçi’nin ardından sakinlere ve çocuklara seslenen Kağıthane Kaymakamı Varıcıer’ de” Başkanım ,saygıdeğer büyüklerim, kıymetli hanımefendiler ,beyefendiler, sevgili yavrularımız, kıymetli gençlerimiz ,hepinizi saygı ile selamlıyorum. Bayramınız mübarek olsun. Allah tuttuğunuz oruçları kabul etsin. İnşallah diğer bayramları da görmeyi nasip etsin, sağlık ve huzur içerisinde. Tabi söyleyecek çok şeyimiz var, böyle güzel bir huzur ortamında ,sağlık içerisinde, bayramın ilk günü bir arada kahvaltı yapıyor olmak gerçekten büyük bir nimet. Bunun için Allaha şükrediyoruz. Ben bu güzel ortamı sağladıkları için değerli Başkanımıza, emeği geçen büyüklerimize teşekkür ediyorum. Hepinize tekrar saygılar sunuyorum. İyi bayramlar.” dedi.

Kahvaltıdan sonra Dr.Aylin Çiftçi KaymakamVarıcıer ve çocukları makamında ağırlayarak ikramda bulundu. Dördü lise, yimi dördü ise ilköğretime devam eden çocuklar, Çiftçi ve Varıcıer’den Darülaceze tarihi ile ilgili bilgiler aldı. Ayrıca çocuklar, Darülaceze Başkanının ilerideki ideallerine yönelik sorusunun cevaplarını bir deftere kaydederek önemli bir hatıra bıraktı. Hediyelerini alan çocuklar, kahvaltıda bulunamayan sakinlerin ellerini öpmek üzere makamdan ayrıldı. Aylin Çiftçi de tüm Darülaceze sakinlerini dairelerinde ziyaret etti ve bayramlarını kutladı.

Kıymetli büyüklerimizi, İstanbul halkı da yalnız bırakmadı. Tüm gün ve bayram boyunca sakinlerimizin ellerini öperek ,yalnız bırakmayarak hayır dualarını aldı. Ayrıca Türk Kızılayı Genel Başkanı Ahmet Lütfi Akar ve ekibi, Ekmeleddin İhsanoğlu ve Mustafa Sarıgül de Darülaceze’yi ziyaret etti.

Bayram boyunca 1500 ziyaretçi ağırlayan Darülaceze, tüm ziyaretçilerine teşekkür eder.

Geldiniz, Bayram Oldu

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz