“HASTA ADAM TABURCU OLDU”

0
180 views

“HASTA ADAM TABURCU OLDU”

İsviçre’de yaşayan Türklerden bir grup, televizyon kanallarının birinde izledikleri kurumumuzu yerinde görmek için ziyarette bulundular. Ziyaretleri sırasında, Darülaceze’deki hizmetlerden çok mutlu olduklarını, yurt dışından yaşayan Türkler olarak bundan onur duyduklarını söylediler.

İsviçre’den gelen grubun lideri Serkan Doğan, Darülaceze’ye gelmeden önce üzücü bir hava beklediğini, buradaki ortamı ve insanların mutluluğunu gördüklerinde ise içlerinin ferahladığını söyledi.

Son yıllardaki politikalarla Devletimizin, Türkiyemizin çok güçlü olduğuna, çoğu yerlerde insanlarımıza sahip çıkılarak ihtiyaçlarının karşılandığına, millet olarak artık ezik durumda olmadığımıza vurgu yapan Serkan Doğan, “Artık hasta adam taburcu oldu.”dedi.

Doğan, “Herkes çok mutluydu. Bizi güzel karşıladılar. Çocuklar ve büyüklerimiz çok Sevinçliydi. Bir eziklik, bir kırgınlık yoktu yüzlerinde, bu benim çok hoşuma gitti. İsviçre’de bir şirketim var. Şirketin bütçesinin bir kısmını her ay yoksul ve ihtiyacı olan insanlara yardım olarak ayırıyorum. Ayırdığımız bu paraları; Filistin, Kenya, Etiyopya ve Bosna Hersek gibi ihtiyacı olan ülkelere yolluyoruz. Allah’a şükür, Devletimiz, Türkiyemiz çok güçlü. Çoğu yerlerde insanlarımıza sahip çıkılabiliyor, ihtiyaçları karşılanıyor. Millet olarak artık ezik durumda değiliz. Artık hasta adam taburcu oldu. Gerçekten çok güzel burası, çok memnun kaldım. Çocukların gözlerindeki sevinç beni çok etkiledi. Her gün önlerinde et var. Avrupa da böyle bişe yok. Yaşadığımız yerde de bu gibi kurumlara gittik. Bu gibi hizmetler Avrupa’da çok pahalı. Orada zaten parası olan huzurevine gidebiliyor. Burada ücresiz ve standarları bizim oradan daha yüksek. Yurtdışında yaşayan bir Türk olarak benim için gurur verici. İsviçre’ye gidince anlatabileceğim çok güzel anılarım oldu. Darülaceze’nin yurtdışında gönül elçisi olacağız bundan sonra da.”diyerek duygularını ifade etti.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz