HAYAT BOYU ÖĞRENME ÇALIŞMALARI TANITIM GECESİ’NDE DARÜLACEZE RESSAM SAKİNLERİ İLE YER ALDI

0
240 views

 

Kağıthane Kaymakamlığı ve Kağıthane Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü’nün ortak çalışmalarıyla gerçekleştirilen Genel Sergi Açılışı ve Tanıtım Gecesi’ne Darülaceze Başkanı İlhan Uğur ve ressam sakinler katıldı.

2014-2015 Eğitim Öğretim Yılı Hayat Boyu Öğrenme Çalışmaları kapsamında yapılan sergi ve tanıtım gecesine Kağıthane Belediye Başkanı Fazlı Kılıç, Kağıthane Kaymakamı Ahmed Akın Varıcıer, Darülaceze Başkanı İlhan Uğur,çok sayıda davetli ve basın mensupları katıldı.

Açılış Belediye Başkanı Kılıç ve Kaymakam Varıcıer gerçekleştirdi. Davetlilere özel hazırlanan kokteylin sonrasında çalışmalarla ilgili tanıtım filmi izletildi. THM konserinin ardından, yapılan çalışmalar kapsamında Türkçe dil eğitimi alan Suriyeli çocuklardan” Ey Sevgili” şiiri ile büyük beğeni kazandı. Spor gösterisi ve Çağlayan Hakim ve Savcıları’ndan oluşan TSM Korosu da ilgi gördü. Koroda solo performansı ile Darülaceze sakini Fahri Kabaağaç da yer aldı. Okuma yazma kursları ile birçok kişiyi yeniden hayata kazandıran kurslardan yaralanan bir kursiyer de duygularını dile getirdi.

Darülaceze’ye desteklerini eksik etmeyen Kılıç ve Varlıer Darülaceze resim sergisini gezerken sakinlerle resimleri ile ilgili sohbet ettiler. Darülaceze Başkanı İlhan Uğur da Halk Eğitim Merkezi Müdürü Hasan Çobanoğlu ve ilgililere teşekkür etti.

Sergi 22 Mayıs tarihine kadar Gültepe Kültür Merkezi’nde devam edecek.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz