İDARE MECLİS ÜYELERİ

MAHİNUR ÖZDEMİR GÖKTAŞ / AİLE VE SOSYAL HİZMETLER BAKANI
1982 yılında Brüksel’de doğan Mahinur Özdemir Göktaş, lisans ve yüksek lisans eğitimini Université Libre de Bruxelles Ekonomi, Siyasal ve Sosyal Bilimler Fakültesi’nde tamamladı. Siyasi kariyerine Bürüksel’de başlayan Göktaş kadın istihdamı, kadın girişimciliği, kadına karşı şiddet, aile içi şiddet ve fırsat eşitliği, çevre ve şehircilik konularında çalışmalar yürüttü. Ayrımcılık ve İslamofobi ile mücadelede de aktif rol üstlendi. Ürdün Kraliyet İslami Strateji Araştırmalar Merkezi tarafından “The Muslim 500” listesinde 3 yıl üst üste yer alan Göktaş, New Arabic Woman Forum tarafından “Öncü ve Örnek Kadın Ödülü”ne, 2019 yılında da Kral Leopold Devlet nişanına layık görüldü. Türkiye’nin Kuzey Afrika’daki ilk kadın büyükelçisi olarak Cezayir’de görev alan Mahinur Özdemir Göktaş, 4 Haziran 2023’te Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı olarak göreve başladı.

HAMZA CEBECİ / DARÜLACEZE BAŞKANI

1953 Düzce Gümüşova doğumlu Hamza Cebeci, Almanya Dortmund’da makine mühendisliği ve mimarlık eğitimini tamamlayarak yüksek mimar olarak mezun oldu. Bir dönem Almanya’da sivil toplum faaliyetleri yürüten Cebeci 1984’te Türkiye’ye dönüş yaptı ve 1987’de İnka İnşaat Anonim Şirketi’ni kurdu. Daha sonra sırasıyla Cebeci İnşaatı, Işık İnşaatı, Cemre İnşaat Anonim Şirketini ve İnka İnşaat Limited Şirketini kuran Cebeci, 1997 yılında kurduğu İnşaat İç ve Dış Ticaret Turizm İthalat ve İhracat Limited Şirketinin halen sahibidir. Hamza Cebeci 1987 yılından itibaren siyasette aktif görev almış olmakla birlikte, 2020 yılı Mayıs ayında atandığı Cumhurbaşkanı Danışmanı görevine devam etmektedir. Darülaceze Başkanlığı’nda 2012 yılında İdare Meclisi üyesi olarak hizmete başlayan Hamza Cebeci, 2015 yılından bu yana Darülaceze Başkanı olarak çalışmalarını sürdürmektedir.

NECMETTİN BİLAL ERDOĞAN / İDARE MECLİS ÜYESİ
1981’de İstanbul’da doğan Necmettin Bilal Erdoğan, 1999 yılında Kartal Anadolu İmam Hatip Lisesi’nden dereceyle mezun olmuş, Indiana Üniversitesi’ni 2002 yılında siyaset bilimi ve ekonomi alanlarında ayrıcalıklı dereceyle tamamlamıştır. 2004 yılında Harvard Üniversitesi, Kennedy School of Government’ta kamu yönetimi alanında yüksek lisans derecesini almıştır. Dünya Bankası’nda uzman olarak görev almış olan Erdoğan, ticari çalışmalarının yanında; Dünya Etnospor Konfederasyonu Başkanlığı, Prof. Dr. Fuat Sezgin İslam Bilim Tarihi Araştırmaları Vakfı, Okçular Vakfı Mütevelli Heyet Üyeliği, İlim Yayma Vakfı Yönetim Kurulu Üyeliği ve 2015 yılından itibaren kurucusu olduğu İbn Haldun Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkan Vekilliği görevlerini sürdürmektedir. Necmettin Bilal Erdoğan, 2017 yılından bu yana Darülaceze İdare Meclis üyelisi olarak görev almaktadır