KADEM, DARÜLACEZE SAKİNLERİYLE İFTARDA BULUŞTU

0
328 views

 

Kadın ve Demokrasi Derneği (KADEM) kurumumuzda iftar programı düzenledi.

Tanıtım filmlerinin izlenmesiyle başlayan programımız Kuran-ı Kerim Tilavetiyle devam etti.

Kadın ve Demokrasi Derneği Başkanı Saliha OKUR GÜMRÜKÇÜOĞLU; Darülaceze’nin yaklaşık 125 yıldır din, dil, ırk hiçbir fark gözetmeden bütün insanlara kucak açmış ve “yaratılanı yaratandan ötürü” sevme anlayışıyla misafirlerini ağırlamış olduğundan bahsederek asırlık çınarlarla bir araya gelmekten duyduğu memnuniyeti ifade etti. 

Gümrükçüoğlu; “Örfümüzde “Ak saçlı”, “aksakallı” olarak vasıflandırdığımız büyüklere hürmet etmenin, mağfiret ve rahmet vesilesi olduğunu ifade eden bir geleneğe sahibiz. Kimliğimizin inşası ve şahsiyetimizin gelişmesinde siz büyüklerimizin bilgi ve tecrübeleri daima yol göstericimiz olmuştur. Biz, farklı kuşakların aynı toplumda yaşadığı ve birbirinden beslendiği bir dünya tasavvur ediyoruz. Zira nesiller arası bağın kopması sebebiyle bilgi ve kültür aktarımının sekteye uğramasının medeniyetimize ne kadar zarar verdiğinin farkındayız. Bizi hayata hazırlayan ve dualarıyla her zaman yanımızda olan büyüklerimizin tecrübe ve hoşgörüsü ile gençlerimizin dinamizmi birleştiğinde, birbirine kenetlenmiş bu toplumun daha da güçleneceğine inancımız sonsuz”dedi.

Başkan Gümrükçüoğlu’nun ardından konuşan Başkanımız Hamza Cebeci ise konuşmasında 125 yıllık köklü bir tarihe sahip olan Darülaceze’den ve hizmetlerinden bahsetti. Cebeci, Darülaceze’ye gelenlere aşkla ve şevkle hizmet verdiklerini söyledi.

Programa Kadın ve Demokrasi Derneği Başkanı Saliha OKUR GÜMRÜKÇÜOĞLU’nun yanısıra İdare Meclisi Üyelerimiz Derya YANIK ve Şerif ESENDEMİR, kurum çalışanları ile sakinlerimiz katıldı.

Gençlerin asırlık çınarlarla aralarındaki gönül köprülerini güçlendirmek ve daimî kılmak için Darülaceze bahçesinde kurulan iftar soframız, konuşmaların ardından hediye takdimi ve çekilen hatıra fotoğrafı ile sona erdi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz