Katar Prensesi Darülaceze Müessesesi’ni ziyaret etti

0
282 views

Katar Prensesi H.H. SHEİKHA RODA S. AL THANI, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Darülaceze İdare Meclisi Üyelerini Darülaceze Müessesesi’nde ziyaret etti.

H.H. SHEİKHA RODA S. AL THANI’yi karşılayan Darülaceze İdare Meclisi İkinci Başkanı Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Müsteşarı Ahmet Zahteroğulları, Hanımefendinin buraya gelip Darülaceze sakinlerini ziyaret etmesinden dolayı teşekkür etti.

Zahteroğulları, 1895 yılında Sultan II. Abdülhamit Han tarafından kurulan kurumumuzun kurulduğu günden bugüne 71 bin kişiyi şefkatle bağrına bastığını, halen 550 civarında; bunun içinde 0-5 yaş arasında çocukların da bulunduğu  insanımızı barındırdığını söyledi ve “Darülaceze, din, dil, ırk, cinsiyet ve mezhep farkı gözetmeksizin cami, kilise ve havrasıyla dünyada eşi benzeri olmayan; çağların kardeşlik, birlikte yaşama projesidir. Ecdadımızın sevgisini, merhametini ve hoşgörüsünü dünyaya anlatan en güzel mesajdır.”dedi.

Konuk Katar Prensesi H.H. SHEİKHA RODA S. AL THANI’ni de böyle eşsiz bir kuruma hizmet etmenin büyük bir onur olduğunu, buraya yardım etmenin de bir görev olduğunu ifade etti.

Sıcak bir ortamda gerçekleşen sohbetten sonra Darülaceze İdare Meclisi İkinci Başkanı Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Müsteşarı Ahmet Zahteroğulları, SHEİKHA RODA S. AL THANI’ninin Kurumumuza yapmış olduğu bağış için Şükran Belgesi ve bir plaket takdim etti.

Zahteroğulları’nın Prensesi Mrs. H.H. SHEİKHA RODA S. AL THANI ile yapılan görüşmede Darülaceze İdare Meclisi üyeleri; Cennet Mekân Ulu Hakan Abdülhamit Han’ın 4. kuşak torunu işadamı Sn. Abdülhamid Kayıhan Osmanoğlu, İşadamı Sn. Abdurrahman Topbaş, Yrd. Doç. Dr. Sn. Gülşen Öztürk, İstanbul İl Özel İdare Sekreteri Sn. Sabri Kaya, Yeminli Mali Müşavir Sn. Tayyip Yaşar, Darülaceze Müessese Müdürü Sn. Nevzat Bayhan ve Avukat Sn. Zehra Sevingen Sağır’da hazır bulundular.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz