KAYBOLAN DEĞERLERİMİZİN YENİDEN İHYASI VE İNŞASI

0
245 views

 

Geleneksel Darülaceze Buluşmaları’mızın bu birlikteliğinde konuğumuz; “KAYBOLAN DEĞERLERİMİZİN YENİDEN İHYASI VE İNŞASI” konusuyla KADEM Başkan Yardımcısı Sümeyye Erdoğan Bayraktar oldu.

Siyasetçi, akademisyen, bürokrat, darülaceze gönüllüleri, sanat ve spor camiasının katılımıyla gerçekleşen buluşmamız birlikte yapılan kahvaltı ile başladı.

Kahvaltının ardından Darülaceze’nin dünü, bugünü ve gelecekteki projelerini anlatan sine-vizyon gösterimi izlendi. Darülaceze gönüllümüz Asuman Karaşabanoğlu ve Uzman Klinik Psikolog Rukiye Karaköse’nin selamlama konuşmasından sonra başkanımız Hamza Cebeci haziruna;
“Türkiye’nin ve Türk insanının sahip olduğu kültürel miras ve bin yıllık bir geçmişin beslediği potansiyel ile yeniden dünya liderliğine talip bir toplum olduğumuzu” anlatan duygusal bir konuşma yaparak misafirlerimize “Hoşgeldiniz” dedi.

Programın son bölümünde onur konuğumuz Sayın Sümeyye Erdoğan Bayraktar konuşmasını yapmak üzere kürsüye geldi. Sayın Bayraktar konuşmasında özetle şunları söyledi:
“Günümüzde anlam dünyamızda çok büyük bir kuraklık yaşıyoruz. Anlama, manaya ve maneviyata o kadar susamış durumdayız ki; şimdiki zaman kipi içinde tutunacak bir dal bulamıyoruz. İşte bu sebeple geçmişimize, medeniyetimizin rafa kaldırılmış değerlerine olan hasretimiz gün geçtikçe artıyor…”

Sayın Bayraktar’ın konuşmasının ardından çektirilen aile fotoğrafı ile programımız sona erdi.

Programa ait videoları sayfalarımızdan izleyebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz