KÜÇÜK KALPLERDEN KOCAMAN GÖNÜLLERE FETİH KUTLAMASI

0
150 views

 

İstanbul’un Fethi Beyoğlu Müftülüğü ve GRUP571 Çocuk İlahi Grubunun programı ile kutlandı.

İstanbul’un Fethinin 562.yıldönümünde Beyoğlu Müftülüğü tarafından Darülaceze’ye özel hazırlanan Fetih programı mevlit ile başladı. Beyoğlu Müftüsü’nün de katıldığı programa Cihangir Camii ve Ağa Camii imamları da katıldı.

Mevlitin ardından konuşma yapan Beyoğlu Müftüsü Aydın Yığman ” Sizlerle birlikte olmak çok güzel.Fatih Sultan Mehmet Han Hazretlerinin hatırasını yad etmek için bir araya geldik.Sizler de geldiniz sağ olun varolun. Devletimiz , milletimiz bu eserlere sahip çıkıyor bizler de yeni nesillere aktarmakla yükümlüyüz. Çocuklarımıza ecdadımızın ruhunu anlatmamız gerekiyor. Fatih Sultan Mehmet 21 yaşında yedi dil biliyordu ve şimdiki profesörler mertebesinde bilgiye sahipti.İstanbul’un fethinde havan topu ilk defa kullanıldı. Orta çağ kapandı ve yeniçağ başladı.Ecdadımızın bize bıraktığı bu topraklara sahip çıkmamız gerekiyor. ” dedi ve dua ile konuşmasını sonlandırdı.

Okunan mevlit ve edilen dualar sonrasında yaşları 9 ile 14 yaş arasında değişen 17 yetenekli çocuktan oluşan GRUP571 Çocuk İlahi grubu sahnede yerini aldı. Proje sahibi ve grubun müzik yönetmeni İsmail Uslu ” Küçük kalplerden siz kocaman gönüllere geldik. Bizi kabul ettiğiniz için,sizlerle birlikte olduğumuz için çok mutluyuz ” diyerek GRUP571 ‘i tanıttı. Adını Peygamber Efendimizin doğum tarihinden alan grup kocaman gönülleri ilahileri ile fethetti. İlahilere sema gösterisi eşlik etti.

Büyük alkış toplayan program sonunda Darülaceze Başkanı İlhan Uğur GRUP571’i, Beyoğlu Müftü ve ilçe cami imamlarını makamında ağırladı. Çocuklara ikramda bulunan Uğur ” Sizleri tebrik ediyorum ve Ramazan’da da özel bir program ile bizleri şereflendirmeniz için söz istiyorum” dedi. Çocuklardan söz alan İlhan Uğur” Programda emeği geçen herkese şükranlarımı sunuyorum” diyerek misafirlerini uğurladı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz