Mutluluk sahip olduklarımızın farkında olmaktan geçer

0
200 views
Yurtıçi ve yurtdışında birçok şirket, okul, üniversite ve benzeri kuruluşlarda seminerler ve eğitimler organize eden Dönüşüm Konağı Başarı Psikolojisi Enstitüsü Eğitmenleri Sosyal Sorumluluk Projesi kapsamında Darülaceze’de kalmakta olan sakinlere ve personele yönelik “Deneyimsel Tasarım Öğretisi” konulu seminer verdi.
Seminerde, mutluluğu; “bütün özlemlere eksiksiz ve sürekli olarak ulaşılmaktan doğan kıvanç durumu” diye tanımlayanların; maddi doyumluluğun üst seviyede olduğu İşviçre’de intiharların yüksek olmasını açıklayamadıkları ifade edilerek, asıl mutluluğun sahip olunanın farkında olmakta yattığına dikkat çekildi.
İnsanlar bedel ödeyerek, nasibini, kısmetini oluşturduğunu, bunun karşılığın da elde edilenin “kıymetli”olduğu söylendi.
Bedel ödemenin insan hayatını anlamlandırdığı, bedel ödeyen kişinin bedel ödediğine ilgisinin artığı, bedel ödeyen insanların kişiliklerinin geliştiği ve bu fedakârlığın da insanı temizlediği, bedel ödeyen insanların daha güçlü olduğu üzerinde duruldu.
Seminerin sonunda bir konuşma yapan Darülaceze Müessese Müdürü Nevzat Bayhan, acıların insanı temizlediğini söyledi.
“’Sevgi emek ister’ deriz. Emek ise zahmettir. Emeksiz, bedelsiz sevgi sadece “haz”dan ibarettir. Yaşamı anlamlandıran “bedel”dir. Bedel ödeyen insan güçlü olur.”diyen Bayhan; bu kurumu bize miras bırakanında ve günümüze kadar taşıyanların da bizim için ciddi bedeller ödediğini, günümüzde insanüstü bir tempoyla ülkemizi muassır medeniyetler seviyesinin üstüne taşıyan sayın Başbakanımızın ve aile konusunda da sayın Bakanımız’ın bir ömür ciddi bedel ödeyerek mutluluğumuzu sağladıklarını belirtti.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz