NİŞANTAŞI ÜNİVERSİTESİ DARÜLACEZE İLE İLKLERİ PAYLAŞIYOR

0
145 views

 

Darülaceze Başkanlığı ve Nişantaşı Üniversitesi arasında staj ve topluma hizmet projelerinin iş birliği konusunda protokol imzalandı.

Darülaceze Başkanı Dr. Aylin Çiftçi ve Nişantaşı Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kerem Alkin’in katılımıyla gerçekleşen törende Aşçılık bölümü öğrencileri, Muharrem ayı kapsamında yaptıkları aşureleri, Darülaceze sakinleri ile birlikte süsleyerek dağıtımını yaptı.

Başkan Çiftçi “Nişantaşı Üniversitesi ile yolumuza bir protokol ile devam edeceğiz. Öğrencilerin topluma hizmet projelerini ve stajlarını kabul edeceğiz. Başkanlık olarak üniversitelerle birlikte olmayı ve gençlerimizin enerjilerini Kurumumuza katmalarını çok önemsiyoruz. Staj ve projelerle başlayan çalışmaların, ömür boyu sürecek gönüllü çalışmalara dönüştüğünü de gözlemliyoruz” dedi.

Nişantaşı Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kerem Alkin de “Üniversitemizin beşinci yılına girdiği süreçte, bize en çok ödül kazandıran Aşçılık bölümü öğrencilerimizle Darülaceze’de yer bulmak, bizim için büyük bir mutluluk. Darülaceze’ye bize bu imkânları sağladığı için şükranlarımı sunuyorum. Bu kadar önemli bir kurumun sahip olduğu birikim dikkate alındığında, öğrencilerimizin burada staj yapma imkânı son derece önemli hale geliyor. Mezun olduktan sonra görev yaptıkları başka yerlere de bu tecrübelerini taşıyacaklar” dedi.

İki kurum arasında yapılan protokol kapsamında, Nişantaşı Üniversitesi Çocuk Gelişimi, Aşçılık, Adalet, Halkla İlişkiler ve Tanıtım, Grafik Tasarım, Yeni Medya, Psikoloji, Sanat ve Radyo Televizyon ve Sinema ve İletişim Tasarımı bölümü öğrencileri Darülaceze’de hem staj yapacak hem de topluma hizmet projelerini çeşitli etkinliklerle gerçekleştirecekler. Ayrıca bu protokolle Başkanlığa bağlı personelin de Üniversite’de yabancı dil, yüksek lisans, doktora eğitimi yapmalarının, kurs/sertifika programlarına katılımlarının sağlanması konusunda işbirliği sağlandı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz