OSMANLI HANEDANI DARÜLACEZE’DE

0
437 views

 

Sultan II. Abdülhamid Han’ın vefatının 100. sene-i devriyesinde İstanbul’da düzenlenen “Abdülhamid Dönemi Uluslararası Kongresi” için bir araya gelen hanedan üyeleri etkinlik kapsamında Darülaceze’mizi ziyaret ettiler.
Ziyaretin ilk bölümünde kurumu gezerek sakinlerimizle birlikte olan misafirlerimiz daha sonra Başkanımız Hamza Cebeci’nin makamında ağırlandılar. Ardından Kültür Merkezimizde Darülaceze ve projelerini anlatan sinevizyon gösterimini izleyen misafirlerimiz için Başkanımız bir hoşgeldiniz konuşması yaptı. Konuşmasında; “Dört kıtada yirmi ülkede yaşayan bu değerli hanedanın değerli mensuplarını dedelerinin kurmuş olduğu Darülaceze’mizde ağırlamaktan dolayı mutluluğumu ifade ediyor ve hoş geldiniz diyorum.” Dedi.
Osmanlı ailesi adına söz alan Şehzade Orhan Osmanoğlu şunları söyledi; Çok yakında Osmanlı Hanedan Vakfını kurmak üzere çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Kuracağımız bu vakıf Darülaceze’de olduğu gibi hizmete yönelik bir vakıf olacak. Dedemizin yolunda yetime, yoksula, dul ve ihtiyaç sahiplerinin yardımına koşan bir vakıf olacak. Bu vakıf hanedan üyelerine hizmet etmeyecek. Şimdiden bunun müjdesini de buradan vermiş olayım. Bu gün burada olmaktan çok mutluyuz. Bizi ağırladığı için Başkanımız Hamza Cebeci’ye ve tüm ekibine çok teşekkür ederiz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz