SAKİNLERİN YAŞAM KALİTESİ YÜKSELİYOR

0
137 views

 

Kurumumuzda yapılan yenilenme ve uygulamalarla sakinlerimizin yaşam kalitesi arttırılıyor.

Darülaceze’nin tarihi ve kültürel dokusuna uygun olmayan ve sonradan yapılmış eklentiler Koruma  Kurulu  denetiminde ve kendi mühendislerimizin çalışmalarıyla kaldırılmaya başlandı. Bu kapsamda Başkanlık binasının girişindeki eklentiler kaldırılarak, giriş çıkışlar rahatlatıldı.

Kurumumuza gelen ziyaretçilere ve gruplara daha sağlıklı hizmet verilmesi ve tanıtımın daha etkili olması için kullanılmayan kazan dairesinde yeni düzenleme yapılarak kabul ve bilgilendirme salonu oluşturuldu.

Daire 7 ile Daire 8 arasında bulunan ve yedi yıldır dış mekânda yapılan programlarda kullanılan etkinlik çadırı işlevini tamamladığı için söküldü.

Sakinlerimizin temizlik ve öz bakım ihtiyaçlarını karşılayan Tarihi Türk Hamamı restore edilerek daha kullanışlı hale getirildi.

Dairelerde bulunan eskimiş ve çürümüş havalandırma kanalları kaldırılarak sakinlerin odalarındaki kullanım alanları genişletildi, yaşam kalitesi yükseltildi.

Yapılan bu iyileştirme projesinin sakinlerin rahatı için olduğunu söyleyen Başkanımız Hamza Cebeci, insan mekân ilişkisinin önemine dikkat çekerek, mekâna verilen değerin insan yaşam kalitesiyle doğru orantılı olduğunu ifade etti. Bu konsepte çalışmaların devam edeceğini söyledi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz