Şefkat yuvasından gençliğe koca bir adım…

0
197 views

Şevketli ve şefkatli Osmanlı Sultanı Abdülhamid Han’ın emaneti, kökleri tarihin derinliklerine varan şefkat çınarı Darülaceze Müessesesi’nin okul çağına gelmiş çocuklarından bir grubu yeni kalacakları evlere çıkarıldı.

Darülaceze Müessese Müdürü Nevzat Bayhan’a vedalaşmaya gelen çocuklar, Bayhan’dan hediyelerini alarak, bir yandan 5 yıllarını geride bıraktıkları şefkat çınarının hüznü, diğer yandan ise kendilerini gençliğe hazırlayacakları yeni mekânlarının sevinci ve heyecanı içindeydiler.

Bayhan çocuklara, “sizler yüce yaratıcının emanetisiniz. Burada çok güzel günler geçirmeniz için gereken bütün imkânlar seferber edildi, fakat yarınlarınızın bu günden daha güzel olacağına inancım tamdır. Her zaman yanınızda ve yakınızda olacağız.” dedi.

Darülaceze Müessese Müdürü Bayhan, “Aile ve Sosyal Politikalar Bakanımız Sayın Fatma Şahin’in çocukların toplumun ortak ümidi olduklarını, korunmaları ve geleceğe iyi hazırlanmaları konusunda gerekli bütün imkânları seferber ettiğini” belirtti.

Çekilen hatıra fotoğrafıyla birlikte çocuklarımız, günün tarihine not düşerken, Bab-ı Şefkat’ten gençliğe kocaman, kararlı ve umutlu bir adım da atmış oldular.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz