SURİÇİ GRUBU DERNEĞİ DARÜLACEZE SAKİNLERİNİ ZİYA ŞARK SOFRASI’NIN İKRAMLARI İLE BULUŞTURDU.

0
217 views

 

İstanbul Suriçi Grubu Derneği, 10 Kasım 2014 gibi önemli ve anlamlı bir tarihte, öğle yemeğinde, Ziya Şark Sofrası’nın lezzetli menüsü ile Darülaceze sakinlerine konuk olarak, onlara sevgi, şefkat ve muhabbet kucağını açtı.

Suriçi Grubu Derneği, Kasım ayının yazdan kalma günlerini fırsat bilerek Darülaceze bahçesinde kurduğu mangallarda, Ziya Şark Sofrası’nın lezzetli dürüm, çiğ köfte ve tatlılarını Darülaceze sakinleri ile birlikte paylaşmanın mutluluğunu yaşadı.

Suriçi Grubu Derneği’nin bu etkinliğine, Merkez Valisi Hüseyin Avni Mutlu, Batı Trakya Türk Lideri Sadık Ahmet’in eşi Işık Ahmet, Fatih Kaymakamı Ahmet Ümit, Beşiktaş Kaymakamı Abdullah Kalkan, İstanbul Defterdarı Fahrettin Özdemirci, Suriçi Grubu Derneği Yönetim Kurulu Üyeleri, Suriçi Grubu Derneği Kadın ve Gençlik kolları ile Darülaceze sakinleri katıldı.

Program Kur-an’ı Kerim tilaveti ile başladı. Daha sonra Suriçi Grubu Derneği Genel Başkanı Nedim Abi yaptığı açılış konuşmasında: “Her şeyi devletten, belediyelerden velhasıl kamu kuruluşlarından beklemek aziz Türk milletine yakışmayan bir duruş biçimidir. İslam medeniyeti ” İnsanların en hayırlısı insanlara hizmet edendir.” kuralı ile inşa edilmiştir” dedi. Nedim Abi konuşmasını şöyle sürdürdü; ”Devletin üzerinden bir yük alarak devleti rahatlatmanın mutluluğunu yaşamak istiyoruz. İşte bugün Cennet Mekân Sultan Abdülhamit Han’ın sadece Müslümanlara yönelik değil Rum, Ermeni tabaya yönelik Darülaceze şaheserinde Suriçi Grubu Derneği de buradaki insanlarla bir yemek sofrasında bir arada olmanın mutluluğunu yaşıyor.”

Darülaceze sakinlerinden Fikret Karabulut ve Necla Açıl’ın da teşekkür konuşması yaptığı etkinlikte, sakinler başta Suriçi Grubu Derneği Yöneticileri olmak üzere, tüm katılımcılara teşekkürlerini ilettiler. Necla Açıl konuşmasında, “Tüm ülke için anlamlı, 10 Kasım gibi maneviyatı yüksek olan bugünde bizleri yalnız bırakmayarak burada bulunmanız hepimizi gerçekten çok sevindirdi. Burada yaşayan kalan tüm sakinler adına sizlere teşekkür ediyorum.” ifadelerine yer verdi.

Darülaceze Başkanı Dr. Aylin Çiftçi yaptığı konuşmada, “Suriçi Grubu Derneği’ne gerçekleştirmiş olduğu bu etkinlikten dolayı teşekkür ediyorum. Bizleri yalnız bırakmayan dernek yöneticilerine, Sayın Nedim Abi ve ekibine, Valimiz Hüseyin Avni Mutlu’ya, ilçe kaymakamlarımıza herkesin huzurunda teşekkür ediyorum. Sayın Ahmet Bingöl’e de yapmış olduğu ikramlardan dolayı teşekkür ediyorum. 10 Kasım gibi önemli bir günü, bizlerle geçirmenizden ayrıca mutluluk duyduk. Suriçi Grubu Derneği bizler için değerli kuruluşlardan biri. Daha önce de benzer çalışmalarda bulunduk. Her fırsatta bizlerle olmayı tercih etmesi kurumumuzda bulunan tüm misafirleri de mutlu etmektedir. Burası gönülleri buluşturan bir yer. Gönüllerin buluşmasını biz ne kadar sık yaparsak o kadar mutlu oluyoruz. Yıl içinde çeşitli vesileler ile yine burada sizlerle olmayı arzularız. Bugün bizim açımızdan önemli bir gün. Atatürk’ü hüzünle anarken, sadece Atatürk’ün yaptıklarını değil, bizim de yapacaklarımızı anlatarak, O’na olan şükranlarımızı en iyi şekilde iletebiliriz diye düşünüyorum.” diyerek şükranlarını dile getirdi. Darülaceze Başkanı Dr. Aylin Çiftçi’ye hediyesini rahmetli Dr. Sadık Ahmet’in eşi Işık Ahmed takdim etti.

Yapılan etkinliğin ardından toplu fotoğraflar çekildi. Burada kısa bir konuşma yapan Merkez Valisi Hüseyin Avni Mutlu; Darülaceze’nin İstanbul için çok önemli bir kurum olduğunu belirtti. Mutlu;” Bizlere Sultan Abdülhamit’ten yadigar kalan bu güzel kurum, gözümüzün içi gibi bakmak düşer. Burada bulunan her misafirin, bizlerin ailesinden biri olduğunu unutmamalıyız. İstanbul’da önemseyeceğimiz kuşkusuz birçok mekan ve kuruluş var ama Darülaceze bunların hepsinden daha önemli. Sayın Aylin Çiftçi bu kuruma değer katan bir isim, ayrıca burada olmamıza vesile olan Suriçi Grubu Derneği’ne de teşekkür ediyorum.” dedi. Ahmet Bingöl’e de katkılarından dolayı teşekkür eden Hüseyin Avni Mutlu hediyesini bizzat takdim etti.

Etkinliğin ardından Hüseyin Avni Mutlu, ilçe kaymakamları, Ziya Şark Sofrası’nın sahibi Ahmet Bingöl, Darülaceze Başkanı Dr. Aylin Çiftçi ve dernek yöneticileri ve diğer misafirler bahçede Darülaceze sakinleriyle muhabbet edip çay içti.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz