Ünlü ressam İsmail Acar Darülaceze’de ressam yetiştirecek

0
332 views

 

İstanbul’un tarihi mekânlarından Galata’da resim çalışmalarını sürdüren dünyaca ünlü Ressamımız İsmail Acar Sultan Abdülhamid Han’ın mirası Tarihî Darülaceze’de sakinler için atölye açıyor.

Yerli ve yerel motifleri ön plana çıkartarak markalaştıran ülkemizin ünlü ressamlarından İsmail Acar Darülaceze sakinleri için kurumda atölye çalışmalarına başlıyor.

Yerel öğelerden beslenen kadim bir medeniyetin izini süren sanatçı İsmail Acar, Darülaceze sakinlerinin görsel ve sanatsal hafızalarının gelişmesine katkı sağlamak istediğini, Darülaceze’de büyük ressamların çıkmasının hayal olmadığını ifade etti.Darülaceze Başkanı Nevzat Bayhan ünlü ressamımız İsmail Acar’ın Tarihî Darülaceze’de atölye açmasının büyük bir sanatçı duyarlılığı olduğunu söyledi.

Başkan Bayhan, dünyaca ünlü sanatçımız İsmail Acar’ın oldukça yoğun işlerinin arasında kıymetli zamanını ayırarak sakinlerimizin huzuru ve mutluluğuna katkı sağlamak için yapmış olduğu gayretin takdire şayan bir durum olduğunu, bu içten girişimle sakinlerin moral ve  motivasyonunun zirve yapacağını, resme merakı olan ve resim kabiliyeti olan sakinlerimizin Sayın Acar’la ortak çalışma yaparak güzel eser çıkartacaklarını ve bu eserlerle de sergiler düzenlenmeyi düşündüklerini söyledi. Bayhan; “Bu güzel düşünce ve anlamlı gayret kurumda herkesi heyecanlandırmıştır. Sakinlerimize bu imkânı sağladığı için değerli sanatçımız Sn. İsmail Acar’a teşekkürü bir biliyorum.”dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz