Ünlü Sanatçı Aydan Erbaş Darülaceze’de Sakinler için sahne aldı

0
450 views

 

Darülaceze’de düzenlenen proğramda Türk Sanat Müziği’nin sevilen isimlerinden Aydan Erbaş, şarkılarıyla hayranlarına unutulmaz anlar yaşattı.

Darülaceze’nin “Geleneksel Sanat Etkinlikleri” kapsamında ünlü sanatçı Aydan Erbaş sahne aldı. Darülaceze bahçesindeki Etkinlik Çadırı’nda gerçekleşen proğramda sevilen şarkılarıyla hayranlarının karşısına çıkan Aydan Erbaş’a  sakinler büyük ilgi gösterdi. Yaptığı esprili konuşmaları ve sıcak davranışlarıyla seyircilerin gönlünü fetheden Aydan Erbaş, konserine ‘Eski Dostlar”  şarkısı ile devam etti. Etkinlik Çadırı’nı dolduran izleyiciler Aydan Erbaş’ın şarkılarının büyük bölümüne eşlik etti. Darülaceze Başkanı Nevzat Bayhan, ünlü sanatçı Aydan Erbaş’ın proğram öncesinde yakınını kaybetbesi dolayısıyla baş sağlığı diledi ve bu acısı dinmeden sakinlerin davetine icabet ettiği için teşekkür etti.

Çok rahatsız olmasına rağmen günler öncesinden tarihi belirlendiği için severek, isteyerek canı gönülden büyüklerimize konser verdiğini söyleyen Erbaş; “Şunu belirtmek istiyorum,burası ecdadımızdan, Abdülhamit Han’dan bize yadigâr bir mekân. Tarihî bir bina, o atmosferi hissetmek harika bir duygu. Gençlerimizin, kardeşlerimizin buraya gelerek bizzat bu tarihi binayı ve burada yaşayan büyüklerimizi görmelerini, o harika duyguyu yaşamalarını isterim Nevzat Bayhan Başkanımızın şefkati, sevgisi, ilgisi büyüklerimize öyle güzel ve öyle içten ki… çok şükür ki yuvalarında mutluk var. Misafirperverliklerinden dolayı Darülaceze Başkanlığı’na, Başkanımız Nevzat Bayhan Beyefendiye şükranlarımı sunuyorum. Değerli büyüklerimizle, annelerimizle yaşlılarımızla, kardeşlerimizle güzel bir gün geçirdik. Ağladık, güldük… burada yaşadıklarım anılarımda tatlı bir hatıra olarak hep kalacak. Program sonrası ismime yapılan ödül verildi. Hayatı paylaşmak annelerimizin elinden tutmak, anne kokusunu hissetmek ve en büyük konserlere değişemeyeceğim kadar özeldi benim için. Ve hatta konserlerin en güzeliydi. Maneviyat bambaşka bir duygu…..ömrüm yettiğince o güzellerimi hiç bırakmayacağım.”diyerek duygularını paylaştı.

Tarihi Darülaceze’de gerçekleşen Aydan Erbaş konserine, TRT İstanbul Radyosu Saz Sanatçısı Ahmet Meter, Ritimde TRT İstanbul Sanatçısı Seyfettin Uraşta, Klarnette Metin Çakırda, kemanda ise Keman Virtiözü Nedim Nalbantoğlu da eşlik ettiler.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz