Zekeriya Ünlü’den unutulmaz Sıra Gecesi

0
372 views

 

Değerli sanatçımız Zekeriya Ünlü’nün yönettiği Urfa Sıra Gecesi, Azmi Akbıyık ve Nevzat Bayhan’ın organizasyonuyla Darülaceze sakinlerine özel olarak gerçekleşti.

Sunuculuğunu Nimet Akbıyık’ın yaptığı, 700 davetli ve Darülaceze sakinlerinin katıldığı geceye, birçok ünlü sima da eşlik ederek; sevilen sanatçımız Zekeriya Ünlü ve ekibinin seslendirdiği türkülerle unutulmaz anlar yaşadılar.

Darülaceze Başkanı Nevzat Bayhan,  yapılan bu muhteşem organizasyonun hiç unutulmayacağını belirterek, “değerli işadamımız Azmi Akbıyık başta olma üzere, Türkiye’mizin medarı iftarı büyük sanatçımız Zekeriya Ünlü ve muhteşem ekibine, salona renkleriyle, kültürleriyle, zenginlikleriyle, varlığıyla katkı sağlayan, bu görkemli organizasyona emeği geçen herkese saygılarımı sunuyor ve Abdülhamit Han’dan günümüze kadar kimin en küçük bile emeği varsa onları şükranla yâd ediyor, günümüzde de himmetleriyle bizleri yalnız bırakmayan, buradaki bilge insanlarımıza hizmet vermemize vesile olan herkese medyunu şükran olduğumuzu ifade ediyorum” dedi.

Zamanının zor şartlarına rağmen Cennet Mekân Abdülhamid Han’ın böyle dünyaya örnek sosyal hizmet şehrini bize miras bıraktığını dile getiren Bayhan, Sayın Başbakanımızın, Sayın Bakanımızın ve de hayırsever halkımızın da şefkatli himayelerinde kurumun çıtasının daha da yükseklere çıktığını söyledi.

Bugün Darülaceze’de olmaktan kendisi ve arkadaşlarının son derece mutlu olduğunu ifade eden programın aktörlerinden sevilen sanatçımız Zekeriya Ünlü ise, “Sevgili Azmi Akbıyık abim ile sevgili Nevzat Bayhan Başkanımızı ziyarete geldik. Dedi ki; “bir sıra gecesi yapalım.” Tabi ki; bizde gönül elçisiyiz, hemen beş dakikada kararı verdik, iyi ki de böyle bir şeye karar vermişiz. Ben huzurlarınız da Azmi Akbıyık abime ve emeği geçenlere gerçekten çok teşekkür ediyorum.”dedi. Ünlü,  Darülaceze’de sıra gecesini altı ayda bir yaparak geleneksel hale getirecekleri müjdesini vererek,  “bana böyle bir kutsal görev tevdi edildiğinde arkadaşlarımla beraber buraya severek geleceğimi buradaki güzel insanlara söz veriyorum.”dedi.

Organizasyon sorumlusu işadamı Azmi Akbıyık da, tarihî Darülaceze’nin büyük bir miras olduğunu bu mirasa toplum olarak her kesim ve kişinin karınca kararınca katkı sağlamasının bir görev olduğunu söyledi. Akbıyık, tüm dostlarımızla bundan sonra da buradaki insanların yanında olacağız. Sevgili kardeşim Darülaceze Başkanı Nevzat Bayhan’a sağladığı imkânlar ve özellikle de sakinlere göstermiş olduğu şefkat ve merhameti nedeniyle teşekkür ediyorum.”dedi.

Program sonunda katkılarından dolayı; organizasyon sorumlusu M. Azmi Akbıyık,  sevilen sanatçımız Zekeriya Ünlü, Kemal Altun, Hıdır Tepret, Mehmet Çavuş, Zeynel Abidin Keskin’e Darülaceze Şükran plaketleri takdim edildi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz